Pierwszy miesiąc wspólnego mieszkania i ślubu jest zagadką dla wielu par, które nie mieszkały razem przed ślubem.Jest chęć bycia razem i tworzenia domu, a także dobre intencje, ale czasami pojawiają się problemy, które wyprzedzają parę na tym etapie.Zaczynają się poznawać jako domownicy, pochodzący z różnych domów, z różnych środowisk, zIstnieją wspólne problemy dla większości par w pierwszym miesiącu wspólnego życia i ślubu. Jakie są i jak pokonać problemy? Zwróć uwagę na następujące punkty!

Zamówienie

To może być jedno z głównych źródeł konfliktu. Być może jedno z was jest przyzwyczajone do tego, że wszystko jest uporządkowane, a w związku zawsze jest ktoś bardziej uporządkowany niż druga osoba. Dlatego jedno z was będzie chodzić i sprzątać bałagan drugiego, co wcale nie jest przyjemne dla nikogo. Ręczniki leżące w łazience, ubrania na łóżku, jedzenie z lodówki, to wszystko rzeczy, które mogąJest jeszcze kwestia osoby, która nigdy nie może nic znaleźć i cały czas o coś pyta: Gdzie ja zostawiłem portfel? Ruszyłeś moją komórkę? Pytania, które na krótką metę mogą być męczące. Rozwiązanie jest proste: ustalić zasady i normy porządku od pierwszego dnia, zdecydować, czy jedno przeszkadza drugiemu w porządkach, czy po prostu przymknąć oko. Inną opcją jest sporządzenie listy pewnych zasad porządku, podzielenie obowiązków domowych, tak aby żadne z nich nie czuło, że pracuje ciężej od drugiego.

Rodziny i przyjaciele

Bardzo często zdarza się, że jeden z członków rodziny, a dokładniej jedna z teściowych, przychodzi do waszego domu regularnie. To oczywiście może być denerwujące i w zależności od tego, kim jest wścibski krewny, niektórzy z was mogą czuć się nie na miejscu. Uważajcie również na to, aby wasz dom był miejscem spotkań waszych przyjaciół, ponieważ może się to skończyć zmęczeniem waszych przyjaciół.Najlepiej, jeśli zdecydujecie, jak będziecie dbać o swoją przestrzeń i intymność, i będziecie mieli dużo czasu na bycie samemu.

Wydatki

Może to być ból głowy, jeśli nie osiągniecie wcześniej porozumienia. Musicie zdecydować, czy podzielicie się całkowitymi wydatkami, czy też każde z was zapłaci taki rachunek lub wydatki domowe. Słaba komunikacja w tej kwestii może prowadzić do nieporozumień, a jedno z was może poczuć się pozbawione wsparcia i poddane presji finansowej.

Na stronie szafa

Kobiety zazwyczaj przejmują kontrolę nad szafa Dlatego bardzo typowe dla mężczyzn jest posiadanie garderoby w innym pokoju, poza głównym pomieszczeniem.To nie jest sprawiedliwe dla nikogo, a nawet jeśli nie mówią, może to być denerwujące dla mężczyzn.Aby uniknąć tej niesprawiedliwości, podziel wszystkie pokoje w głównym pomieszczeniu. szafy W ten sposób każdy będzie miał swoje miejsce w domu we dwóch. szafa a za chwilę kolejny szafa poza pokojem.

Plan lekcji

Jest to element, który może być niepokojące w pierwszym miesiącu życia razem.Różnica czasu może być bardzo nieprzyjemne, zwłaszcza dla tego, który idzie do łóżka pierwszy lub budzi się ostatni.Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do chodzenia spać wcześniej, mając partnera, który jest sowa, która ogląda telewizję późno lub podrzuca i obraca się do późna w nocy może być bardzo męczące, jak to będzie przerwać swójTak samo dla tych, którzy mają harmonogram, który pozwala im spać później niż drugi, wczesna poranna pobudka partnera z pewnością wcina się w te cenne godziny snu rano.Ta kwestia jest skomplikowana i jedynym rozwiązaniem jest szanowanie wzajemnego snu, milczenie, gdy druga osoba śpi i robienie wszystkiego, co możliwe, aby dbać o swój sen i nieobudzić go.

Żywność

Jeśli straciłeś wagę w okresie poprzedzającym ślub, nie martw się, ponieważ najprawdopodobniej zyskasz ją z powrotem. Ponieważ właśnie się przygotowujesz, nie będzie brakowało wymówek, aby zamówić pizzę lub wyjść na szybki kęs do jedzenia. Nie jest to taka zła rzecz, ponieważ są to zabawne i relaksujące okazje. Powszechne jest przybieranie na wadze, gdy jesteś świeżo po ślubie, ale ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie i jest bardzo prawdopodobne, że zyskasz ją z powrotem.wkrótce znów będzie jadł normalnie.

Najlepszy

Przy wszystkich problemach, jakie wiążą się z mieszkaniem razem po raz pierwszy po ślubie, będzie to niewątpliwie najlepszy miesiąc w Waszym życiu. Będziecie kochankami budującymi swój pierwszy dom, dekorującymi go, dbającymi o niego, organizującymi go i mającymi więcej wspólnych spraw niż kiedykolwiek wcześniej w Waszym związku. Będzie to niezapomniany miesiąc i mimo wszystko bardzo romantyczny i zabawny. Po prostu cieszcie się nim!

Przewiń do góry