Raúl Mujica Krawiectwo

Jaki kolor powinien mieć krawat pana młodego? Choć w minionych latach musiał to być dyskretny odcień, dziś nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wybór koloru krawata, konieczne jest jedynie, by odpowiednio pasował do reszty stroju.

Protokół kolorów

Chociaż nie ma mandatu na wybór odcienia, istnieją pewne wskazówki dotyczące stylu, które należy przestrzegać.Najważniejsze z nich to upewnij się, że kolor krawata jest ciemniejszy niż kolor koszuli. i jaśniejszy lub równy kolorowi garnituru.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest biały krawat, gdyż można go doskonale połączyć z białą koszulą i czarnym garniturem.

Ale również kolory krawatów związane są ze stopniem formalności wydarzenia.

Krawaty personalizowane

Na eleganckie wesela

Jeśli planujesz wziąć ślub w wyrafinowanej sali balowej w dopasowanym garniturze, tradycyjne kolory, takie jak czarny, granatowy i szary z węglem, są zawsze dobrym wyborem dla krawatów ślubnych.

Teraz, jeśli masz na sobie elegancką marynarkę do kolacji i szukasz czarnych kolorów krawata do garnituru, fiolet i czerwień są świetnymi opcjami.

W przypadku małżeństw przygodnych

Z drugiej strony, jeśli ślub będzie miał bardziej swobodną atmosferę, czy to w stylu country, bohemy lub plaży, wtedy możesz odkryć szerszą gamę kolorów.

Na przykład, jeśli szukasz niebieskich krawatów do garnituru, możesz wybierać spośród różnych odcieni, takich jak różowy, żółty, zielony czy brązowy.

Krawaty personalizowane

Zwykłe czy z nadrukiem?

To będzie zależało od gustu każdego pana młodego. Jedyna zasada w tym momencie to. że istnieje kontrast między krawatem a koszulą Czyli jeśli wybierzemy garnitur z wzorzystym krawatem, to koszula powinna być gładka, a jeśli koszula będzie wzorzysta, to krawat powinien być gładki.

Niezależnie od tego, czy jest to krawat w paski, kropki czy pasley, musi być ciemniejszy od koszuli i jaśniejszy lub taki sam jak garnitur.

W harmonii ze strojem partnera

Innym mądrym wyborem kolorystycznym jest dopasowanie krawata do sukni partnerki, czyli jeśli panna młoda będzie miała garnitur z pomarańczową muszką, wybierz swój krawat w tym samym odcieniu.

Albo jeśli będzie dwóch panów młodych, można wybrać garnitur w tym samym kolorze, ale zrobić różnicę w krawacie, obaj w garniturach w kolorze zielonego mchu, ale z bordowymi i brązowymi krawatami, na przykład.

Raúl Mujica Krawiectwo

Znaczenie koloru

Co przekazuje kolor krawata? Badania wykazały, że przekazywany komunikat będzie inny w zależności od jego koloru.

I w tym sensie ten sam garnitur może być przekształcony tylko poprzez zmianę koloru krawata. Jest to dobry pomysł w przypadku, gdy bierzesz ślub cywilny i w kościele, a trudno jest kupić dwa różne garnitury. Załóż ten sam garnitur, ale wybierz przeciwne kolory dla krawata.

 • Żółty Żółty kolor w krawacie to witalność, energia, ciepło i optymizm. Żółte krawaty dobrze komponują się z szarymi lub granatowymi garniturami i bardziej wyróżniają się w przypadku wzorzystych wzorów.
 • Czerwony Co oznacza noszenie czerwonego krawata? Czerwony krawat kojarzy się z władzą i siłą, ale kolor ten jest również ściśle związany z miłością i pasją. Czerwony krawat najlepiej nosić do ciemnych garniturów i jasnych koszul. Wybierz na przykład niebieski garnitur, czerwony krawat i białą koszulę.
 • Różowy Ten kolor w krawacie mówi o kreatywności i empatii osoby, która go nosi. Szarość i błękit to idealne kolory przy wyborze garniturów z różowym krawatem. Jeśli jednak będzie to elegancki ślub dzienny, nieomylną mieszanką będzie sięgnięcie po czarny garnitur, białą koszulę i różowy krawat.
 • Niebieski Niebieski jest jednym z najbardziej uniwersalnych odcieni do łączenia, choć jego idealnym zestawieniem jest niebieski garnitur i biała koszula.
 • Fioletowy Co oznacza fioletowy krawat? Fioletowy krawat wyraża pewność siebie, dlatego jest to idealny kolor dla bardziej nieśmiałego pana młodego, pasuje do szarości i granatu.

Raúl Mujica Krawiectwo

 • Zielona Zielony kojarzy się z naturą, zdrowiem, dobrobytem i płodnością. Świeży i żywy, zielony dobrze wygląda z białymi koszulami lub delikatniejszymi odcieniami zieleni.
 • Szary Krawaty szare, jako kolor stonowany i dyskretny, emanują spokojem i wrażliwością. Jeśli to Twój kolor, sparuj go z białą koszulą i szarym garniturem, natomiast wzorzyste wzory są w tym kolorze wzmocnione.
 • Pomarańczowy: Pomarańczowy krawat spodoba się Panu Młodemu, który jest wesoły, pozytywny i spontaniczny, bo właśnie to przekazuje. Choć nie jest tak łatwo go dobrać, to jednak pięknie współgra z niebieskimi, szarymi i brązowymi garniturami.
 • Czarny Czarny krawat komunikuje pewność siebie, dystynkcję i klasę. Załóż go z czarnym garniturem i białą koszulą na eleganckie wieczorne wesele lub inną wyrafinowaną kombinację - niebieski garnitur i czarny krawat.
 • Kawa Krawaty w tym kolorze wyrażają stabilność i ochronę, ponieważ jest to kolor ziemi. Jeśli szukasz krawatów do granatowych garniturów, brąz jest dobrą alternatywą. Możesz też połączyć brązowy krawat z garniturem w tym samym kolorze z białą koszulą.
 • Biały Symbolizuje czystość, uczciwość i dobroć. I choć nie jest to kolor pożądany przez panów młodych, białe krawaty dobrze pasują do ciemnoszarych lub czarnych garniturów, z białymi koszulami. Albo jeśli panna młoda będzie miała na sobie białą suknię w kolorze kości słoniowej, olśnisz krawatem w tym samym odcieniu.

Do rozważenia

Wreszcie, nawet jeśli dopasujesz kolor krawata do koszuli i garnituru, nie przyniesie on wiele dobrego, jeśli nie będziesz go nosił we właściwy sposób.

Dlatego, równie ważne jak wybór koloru krawata, jest jego odpowiednie noszenie. To znaczy o szerokości około 5 centymetrów; upewniając się, że końcówka krawata znajduje się tuż przy talii; i wiążąc węzeł ciasno, tak aby był wyśrodkowany i zakrywał guziki kołnierzyka koszuli.

Określenie koloru krawata Pana Młodego może być dla niektórych bólem głowy, ale w rzeczywistości jest to łatwiejsze niż się wydaje. A jeśli nadal masz wątpliwości, zawsze mogą doradzić Ci, gdy będziesz szukać swojego stroju ślubnego.

Pomagamy znaleźć idealny garnitur na ślub Zapytaj o informacje i ceny garniturów i dodatków do firm w pobliżu Znajdź teraz
Przewiń do góry