Wina Trasiego

Po sukni ślubnej, alkohol jest jednym z głównych bohaterów wesela: czerwony, biały, musujący czy różowy? Który szczep winogron najlepiej komponuje się z czym? Wszechświat wina jest bardziej złożony niż można sobie wyobrazić, więc ten element nie powinien być pozostawiony na ostatnią chwilę.Wreszcie, obiad lub kolacja jest jednym z najbardziej oczekiwanych momentów uroczystości i jako taki, wszystko powinno byćOd dekoracji weselnej i wszystkiego, co się z nią wiąże, jak ustawienie talerzy i kieliszków, po deser i oczywiście wino.

Teraz, przed rozpoczęciem instrukcji, należy obliczyć co najmniej dwie butelki wina dla każdego stołu 8 gości, aby nie zabrakło.Z drugiej strony, jeśli ślub odbędzie się wiosną lub latem, należy wziąć pod uwagę, że konsumpcja win miękkich lub musujących będzie wyższa, czyli białych lub różowych.Jeśli bierzesz ślub jesienią lub zimą, z drugiej strony, najbardziej zużyte będą czerwone wina.główni gracze.

Na aperitif

Límite Austral Producciones

W pierwszym etapie odbioru, podczas gdy goście cieszą się koktajlem i oczekiwać, że Para Młoda będzie machać i podnosić swoje weselne kieliszki, zaleca się zaproponowanie wina musującego. Jest to świeży i lekki napój na każdą okazję. W menu znajdziemy m.in. carpaccio wołowe, smażone empanadas i ceviche, które można wykorzystać jako aperitif.

Na danie główne

Leasingi Donnaire

Będą musieli podjąć decyzję zgodnie z wybranym menu .

Jeśli jest to mięso

Dom Casa del Vino

Czerwone wino będzie najlepszym akompaniamentem na danie główne z mięsem, choć wybór nie jest taki prosty. Cabernet Sauvignon idealnie nadaje się do uzupełnienia chudych czerwonych mięs. i dania z ostrymi sosami; podczas gdy Merlot najlepiej komponuje się z białymi mięsami. takich jak kurczak, indyk czy królik, na przykład z pieczonymi warzywami. Syrah natomiast to doskonały wybór do towarzystwa drobiu. natomiast Malbec doskonale komponuje się z tłustymi mięsami i sosami. Jagnięcina, z drugiej strony, ze względu na swój intensywny i precyzyjny smak idzie dobrze z czerwonymi winami wszelkiego rodzaju. Należy wziąć pod uwagę, że ten rodzaj żywności jest idealny na imprezę na świeżym powietrzu, więc ładna wiejska dekoracja weselna w letni wieczór jest idealna na tę okazję.

Jeśli jest to ryba

Dom Casa del Vino

Białe wino, ze względu na swoje świeże i gładkie nuty, będzie najlepszym sprzymierzeńcem dla produktów z owoców morza. Chardonnay na przykład podkreśla smak świeżych, wędzonych lub grillowanych ryb, natomiast Sauvignon Blanc dobrze komponuje się z lekkimi lub grillowanymi rybami. To ostatnie będzie również idealnym parą dla owoców morza i ceviche.

Jeśli jest to makaron

Hacienda Los Lingues

Powinni zwrócić uwagę na rodzaj makaronu, sos i smak składników. Do makaronów z sosami na bazie pomidorów najlepsze są natomiast młode wina czerwone lub różowe. makaron z rybą lub owocami morza, wtedy idealnie sprawdzi się wino takie jak Chardonnay, Suavignon Blanc lub wytrawny szampan. Z kolei makaron bolognese doskonale komponuje się z białym lub czerwonym winem, które kontrastuje ze smakami.

Wino jest jednym z głównych elementów menu i choć nie jest to do końca dekoracja ślubna, to jednak kieliszki, które wybierzecie do podania wina, jak i ogólnie zastawa stołowa, pomogą zachować estetyczną harmonię w Waszej uroczystości, która z pewnością zyska niejedno zdanie sympatii ze strony gości.

Pomagamy znaleźć wykwintny obiekt bankietowy na Twoje wesele Poproś o informacje i ceny od firm bankietowych w Twojej okolicy Poproś o ceny teraz
Przewiń do góry