Vimart

Wybór obrączek ślubnych to jeden z najbardziej wyjątkowych momentów przygotowań do ślubu. I niezależnie od tego, czy ceremonia będzie miała charakter cywilny czy religijny, wymiana obrączek będzie oznaczała początek Waszego wspólnego życia. Jest to jednak moment bardzo wyjątkowy, Czy wiesz, na którą rękę wędruje obrączka i jakie znaczenie ma ta tradycja? Aby odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania, oto szczegóły.

  Jakie jest pochodzenie tej tradycji?

  Biżuteria Torrealba

  Wymiana obrączek ślubnych sięga 2.800 lat p.n.e., gdyż już starożytni Egipcjanie robili to w swoich obrzędach małżeńskich.Dla nich koło stanowiła doskonałą figurę bez początku i końca Hebrajczycy przyjęli tę tradycję około 1500 roku p.n.e., Grecy ją rozszerzyli, a wiele lat później podjęli ją Rzymianie.

  Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa tradycja obrączek ślubnych była kontynuowana, choć początkowo uważano ją za pogański rytuał. Jednak to w IX wieku papież Mikołaj I zadekretował, że wręczenie obrączki pannie młodej jest oficjalną deklaracją małżeństwa, natomiast w 1549 roku w Księdze Powszechnej Modlitwy Kościoła Anglikańskiego znalazło się zdanie "with this ring thou shalt be married".espresso".

  Na którą rękę idzie obrączka?

  Ruz Photography

  Co oznacza obrączka na lewej ręce? Tradycyjnie obrączki ślubne umieszcza się na lewej ręce, zawsze na palcu serdecznym, ze względu na starożytne przekonanie, że ten palec jest bezpośrednio połączony zastawką z sercem.Rzymianie zadzwoniła do niej vena amoris lub żyłę miłości .

  Z drugiej strony, król Anglii, Edward VI, uczynił oficjalnym noszenie obrączki na lewej ręce w 16 wieku, nawiązując do faktu, że serce, mięsień, który reprezentuje życie i miłość, znajduje się po tej stronie.Ten zwyczaj został przekazany z Rzymian do chrześcijan przez lata i jest teraz częścią obrzędu małżeństwa.

  Obrączka w Chile jest noszona na lewej ręce, zgodnie z tradycją, jednak nie jest ona taka sama we wszystkich krajach i tak naprawdę zależy od przekonań każdej osoby.

  Kiedy zacząć używać pierścienia?

  F8fotografia

  Jeśli para bierze ślub tylko w ceremonii cywilnej, to od tego momentu może zacząć nosić obrączkę na lewej ręce.Jeśli jednak para bierze ślub cywilny, a następnie w kościele, to niezależnie od czasu pomiędzy nimi, większość narzeczonych woli poczekać z wymianą obrączek do ceremonii religijnej.Nie jest tostała reguła, ale zwyczajem jest podtrzymywanie tradycji.

  Inną opcją jest noszenie go na prawej ręce od ślubu cywilnego i zmiana na lewą rękę po ślubie kościelnym.

  Znajdź swoje obrączki ślubne

  Jakie są rodzaje obrączek ślubnych?

  Biżuteria Mao

  Obecnie oferta obrączek ślubnych cały czas się powiększa. I choć tradycyjne wzory są nadal najbardziej popularne, takie jak tradycyjne złote pierścienie lub inne jak solitaire z diamentami lub typu zespołu, istnieje wiele, które również wyróżniają się wśród najbardziej poszukiwanych; wśród nich, angielski cięcia pół pierścień shank, białe złoto pierścienie, dwa-tone pierścienie z różowego i żółtego złota, a złote pierścienie ze stali chirurgicznej.

  Z drugiej strony, srebrne obrączki ślubne są alternatywą, która uwodzi coraz więcej narzeczonych, nie tylko ze względu na ich niższy koszt, ale także ze względu na ich dyskretną tonalność i różnorodność, którą można znaleźć w ich katalogach. Teraz, jeśli pieniądze są przeszkodą, możliwe jest również znalezienie tanich obrączek ślubnych w materiałach takich jak drewno kokosowe lub heban.

  Na którą rękę trafia pierścionek zaręczynowy?

  Fotografie Icarriel

  W Chile używa się go na palcu serdecznym prawej ręki do dnia ślubu, a po ślubie, na stronie przełączyć na lewą stronę obok obrączki Innymi słowy, obie obrączki znajdą się na tym samym palcu, najpierw pierścionek zaręczynowy, a potem obrączka.

  Chociaż wiele rytuałów jest traconych z biegiem czasu, nie ma wątpliwości, że rytuał wymiany obrączek ślubnych jest nadal bardzo żywy i dobrze, a oprócz szerszej gamy materiałów, wzorów i faktur, obecnie coraz częściej zdarza się, że para młoda wpisuje swoje imiona, daty lub frazy, aby nadać obrączkom bardziej osobisty charakter.

  Przewiń do góry