Sztuczny lub naturalny bukiet ślubny, wybierz swoją najlepszą opcję!

David & Rocio

Obecnie istnieje wiele opcji bukietów ślubnych, zarówno naturalnych jak i sztucznych, ale która opcja jest dla Ciebie najlepsza: bukiet sztuczny czy naturalny? Decyzja będzie w dużej mierze zależała od Twojego gustu i tego, czego naprawdę szukasz w swoim bukiecie ślubnym, w swoim wyglądzie i w stylu wesela.Bukiet jest jednym z najbardziej znaczących szczegółów panny młodej, który staje się coraz ważniejszy.Dlatego, choć zarówno naturalny, jak i sztuczny bukiet może być bardzo ładny, wybór nie powinien być przypadkowy.

Materiały

  • Naturalny bukiet Naturalny bukiet ślubny: Będąc całkowicie naturalnym, materiały w tym typie bukietu są uzależnione od dostępności w danej porze roku, dlatego przed wyborem naturalnego bukietu ślubnego powinnaś przyjrzeć się porze roku, w której będzie Twoja uroczystość ślubna, aby mieć pewność co do tego, jakie naturalne materiały będziesz miała.W każdej porze roku będą różne rodzaje kwiatów, liści, bukietów i pni.
  • Sztuczny bukiet Ponieważ materiały są wykonane przez ludzkie ręce, masz możliwość wyboru z szerokiej gamy materiałów i puścić wodze fantazji.Nie tylko sztuczne kwiaty tworzą ten rodzaj bukietu, ale także zabawne i przyciągające wzrok akcesoria.Na przykład, można wybrać z różnych tkanin, takich jak koronki i jedwabiu, perły, charms, brokat lub kamienie.Możesz nawet dodaćkrzyżyki lub znaczące zdjęcie do bukietu.

Kolory

  • Naturalny bukiet Jedynym problemem jest to, że w zależności od pogody, te kolory mogą nie utrzymać się przez wiele godzin i najwyraźniej nie będziesz w stanie utrzymać swojego bukietu w takim stanie, w jakim go kupiłaś.
  • Sztuczny bukiet Choć może nie znajdziemy tu tak egzotycznych i olśniewających kolorów jak w przypadku bukietu naturalnego, to jednak można zlecić wykonanie bukietu w dowolnym odcieniu, niezależnie od pory roku czy pogody podczas ślubu. Ważne jest, aby jakość materiału, z którego wykonane są kwiaty była dobra i nie błyszczała, aby przy tej okazji bukiet wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Style

  • Naturalny bukiet Naturalne bukiety ślubne dla panien młodych są coraz bardziej różnorodne i piękne, od ładnych dzikich bukietów po klasyczny bukiet kwiatów. Dziś każdy styl jest możliwy w tego typu bukiecie, trzeba tylko poszukać odpowiednich kwiatów do każdego stylu.
  • Sztuczny bukiet Sztuczny bukiet: Ten rodzaj bukietu bardziej pasuje do określonego stylu, na przykład sztuczny bukiet może być idealny dla romantycznego bukietu ślubnego, vintage o shabby chic Stworzenie dzikiego lub rustykalnego bukietu może być jednak trudniejsze, ponieważ są to bukiety, których głównymi cechami są niechlujstwo i naturalność.

Together Photography

Zalety i wady

  • Naturalny bukiet Zaletą bukietu naturalnego jest, jak sama nazwa mówi, świeżość.W zależności od wybranego wzoru i zestawiając ze sobą określone rodzaje kwiatów, łącząc magiczne kolory natury, profesjonalny florysta może stworzyć naprawdę zachwycający i naturalny bukiet.Jak wspomniano powyżej, opcji stylistycznych, w które wpisuje się bukiet naturalny jest więcej.Jeśli chodzi o wady, to jedną z nich jest to, że od pory roku będzie zależało, czy można liczyć na określony rodzaj kwiatów, co warunkuje Twój bukiet.Musisz również wziąć pod uwagę opiekę, jaką musisz mu zapewnić, aby dotarł w nienaruszonym stanie do ołtarza, a żaden kwiat nie został uszkodzony ani nie wyschnął.Wreszcie, bukiet nie będzie trwał wiecznie, bo nawet jeśli go zachowasz, to wraz z upływem czasu nie będzie on wieczny.czas całkowicie zmieni jego kolor i kształt.
  • Sztuczny bukiet Jego główną zaletą jest to, że może być wiecznym bukietem ślubnym, a w zależności od materiału, z którego jest wykonany, może być przechowywany w idealnym stanie przez lata, stając się najcenniejszą pamiątką ślubną.Można również grać dużo z jego projektem i dodać wszystko, co można myśleć w bukiecie, nawet amulet lub coś niebieskiego na szczęście.Wadą jest po prostu to, że nie jest naturalny i brakuje tegoRównież styl jest ogólnie bardziej klasyczny i schludny, więc nie jest to idealny bukiet dla wiejskiej lub plażowej panny młodej.

A Wy, jaki bukiet wolicie nosić w swoim wielkim dniu?

Nadal nie masz kwiatów na swój ślub? Zapytaj o informacje i ceny Kwiaty i Dekoracje do firm w pobliżu Konsultuj ceny
Przewiń do góry