Hugo & Carolina

Małżeństwa wojskowe charakteryzują się swoimi tradycjami, na przykład momentami, w których towarzysze wojskowi pana młodego są częścią uroczystości, tworząc atrakcyjne chwile, które są zupełnie inne od konwencjonalnych małżeństw. W tego typu małżeństwach pan młody jest zawsze ubrany w mundur odpowiadający jego randze, a w dniu ślubu będzie go nosił jak nigdy dotąd,ze swoją piękną panną młodą ubraną na biało i kolegami z koszar, również umundurowanymi na tę okazję w regulaminowe stroje.

Ale stroje i tradycje to nie wszystko. W małżeństwach wojskowych istnieje ścisły protokół, który para młoda musi wziąć pod uwagę, jeśli chce mieć doskonałą i nienaganną uroczystość wojskową. Chociaż para zawsze powinna zapytać oficerów przed ewentualnym pojawieniem się nowych wytycznych, takich jak ksiądz, który będzie urzędował podczas ceremonii, prawda jest taka, że od początku ceremonii ślubnej.Na początku wyróżniają się pewne protokoły, które całkowicie odróżniają ślub wojskowy od tych bardziej konwencjonalnych, czyniąc go aktem pełnym romantyzmu i emocji. Bardzo typowy dla tych małżeństw jest łuk szabli, odpowiadający Armii i Siłom Powietrznym, lub łuk mieczy, odpowiadający Marynarce Wojennej.

Jako unikalny sposób na pochwalenie pary młodej w najważniejszym dniu ich życia, łuk szabli lub mieczy polega na podniesieniu tych broni przez towarzyszy pana młodego, tworząc uroczysty łuk przy wyjściu z kościoła, przez który nowożeńcy przejdą po powiedzeniu "tak".W zależności od gałęzi służby, Sił Powietrznych, Armii lub Marynarki Wojennej, protokół zmieni się nieznacznie, choćKrojenie tortu jest kolejnym wielkim momentem w ceremoniach wojskowych, bo o ile istnieje już dawno ustalona tradycja, w której para młoda musi pokroić pierwszy kawałek swojego tortu mieczem, to w małżeństwie wojskowym ta popularna tradycja przekracza granice, bo krojenie odbywa się mieczem lub szablą nowożeńców,personalizacja i uczynienie z niej wyjątkowej i niezapomnianej chwili.

Bez wątpienia ślub wojskowy jest symboliczną, intymną i głęboko znaczącą ceremonią, zwłaszcza dla pana młodego, który widzi swój wielki dzień jako wyjątkową okazję do połączenia wojskowej i cywilnej części swojego życia, z których obie są dla niego bardzo ważne.

Nadal nie masz swojego garnituru? Zapytaj o informacje i ceny garniturów i uzupełnień w firmach w pobliżu Zapytaj o informacje
Przewiń do góry