Filmy zawsze pokazywały nam Włochy w całej ich okazałości, kraj, który przepełniony jest romantyzmem i w którym miłosne zwroty są impregnowane w jego historii, sztuce, architekturze i niezrównanych miastach pełnych zakamarków do odkrycia.

To nie przypadek, że co roku turyści z całego świata wybierają Włochy jako cel swoich wakacji, ale także wielu nowożeńców wybiera je jako kraj na swoją podróż poślubną, bo po uratowaniu sukni ślubnej, garnituru i osiągnięciu najpiękniejszej dekoracji ślubnej, ta podróż jest najlepszą ze wszystkich nagród.

Jeśli jesteś już po rozmowach z biurem podróży, a Włochy to kierunek, który najbardziej Cię ekscytuje, zwróć uwagę na obowiązkowe miejsca w tym kraju, które z pewnością Cię przekonają.

Florence

Miasto Da Vinci, Michała Anioła i Pinokia. Historia jest tu w powietrzu i widać, że dziedzictwo jest najważniejsze. Florencja żyje z turystyki i tutaj najbardziej niesamowite miejsca są tuż za rogiem.

Koniecznie trzeba zobaczyć imponującą katedrę Santa Maria del Fiore. wspiąć się na szczyt Duomo, skąd widać całe miasto. przejść przez Ponte Vecchio i odwiedzić Galleria dell'Accademia, gdzie główną atrakcją jest Dawid Michała Anioła - jedna z najsłynniejszych rzeźb w historii sztuki. .

Roma

Stolica Włoch to kolejny must-see, jeśli wybierzesz Włochy jako miejsce docelowe, aby zadedykować sobie nawzajem piękne zwroty miłosne.Rzymskie Koloseum, Bazylika św. Piotra i Fontanna di Trevi to tylko trzy z wielu atrakcji, które miasto ma do zaoferowania.A jeśli nie masz wystarczająco dużo do zrobienia z tony historii, które te miejsca mogą ci dać Zawsze można odwiedzić muzea: Muzeum Watykańskie, Borghese i Capitoline to jedne z ulubionych miejsc światowych turystów.W dalszej części roku można wybrać się na relaksujący spacer po Trastevere Słynna dzielnica bohemy jest idealna na spacer i zakończenie dnia przy pysznej włoskiej pizzy lub najlepsze lody jakie kiedykolwiek jadłeś .

Wenecja

Co może być bardziej romantycznego niż przejażdżka gondolą po Wenecji? Tutaj jest to normalne, aby zobaczyć pary w ich suknie ślubne księżniczki i suknie robi sesje zdjęciowe po ślubie, jak również pary dedykując frazy rocznicy ślubu do siebie, ponieważ są one naprawdę love is in the air Jeśli wybierzesz się w lutym, będziesz mógł cieszyć się Festiwalem Filmowym w Wenecji gdzie kolory i maski są bohaterami niezapomnianych chwil w tym magicznym mieście.

Piza

Wyjątkowa destynacja, której nie można przegapić, aby w pełni wykorzystać swoją podróż. klasyczne zdjęcie trzymające Krzywą Wieżę w Pizie. Ale to nie wszystko, są też inne panoramy, np. Ponte di Mezzo i jego piękny widok na miasto Kościół Santa Maria della Spina, Palazzo della Carovana, Museo Nazionale di Palazzo Reale czy Camposanto Monumental pozostawią Cię w zachwycie nad takim pięknem.

Siena

Jeśli chcecie poczuć się jak bohaterowie średniowiecznego filmu, Siena, w regionie Toskania Historyczne centrum tego miasta to miejsce. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. a tu znajdziesz Piazza del Campo, jeden z najbardziej spektakularnych placów we Włoszech Każdego roku odbywa się tam Palio di Siena, jeden z najsłynniejszych wyścigów konnych na świecie, gdzie turyści gromadzą się, aby oglądać jak różne contradas (dzielnice lub dystrykty) rywalizują ze sobą, jak ich przodkowie w XV wieku.

Inne miejsca do odwiedzenia w Sienie to m.in. Fonte Gaia, Duomo of Siena oraz muzea Santa Maria della Scala.

Milan

Włoska stolica mody to miasto, które warto odwiedzić, jeśli lubisz zakupy i długie sukienki imprezowe haute couture.Milan Fashion Week jest jedną z atrakcji, dlaczego tysiące turystów przyjeżdżają tam, aby zobaczyć nowe kolekcje ważnych marek, takich jak Gucci, Prada, Versace i Armani.Ale jest też, oczywiście, inny rodzaj pokazu mody, a mianowicie zajęcia dla zakochanych bo każde miasto we Włoszech jest zawsze pełne historii: Piazza del Duomo, Katedra w Mediolanie i spacer wzdłuż Naviglio Grande pozostawi cię w 100% zafascynowanym tym miejscem.

Pompeje

Starożytne rzymskie miasto Pompeje została zasypana po wybuchu wulkanu Wezuwiusz w 79 roku n.e. i został ponownie odkryty w XVI wieku. Jest to obecnie jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia we Włoszech. i poznać bliżej jego historię, dzięki doskonale zachowanym ruinom, w tym starożytnemu Forum, Amfiteatrowi, termom, Lupanarowi i bez wątpienia wielu innym, najbardziej uderzające historyczne miejsce, które możesz przeżyć podczas swojej podróży .

Jak widać, jest tak wiele do zobaczenia i zrobienia we Włoszech, kraju, w którym świąteczne sukienki festiwalu w Wenecji i niekończące się romantyczne panoramy, jego wykwintna kuchnia i jego urocze wioski z pewnością pozostawią cię chcąc wrócić z nowymi zwrotami miłosnymi do dedykacji. Sukces w niezapomnianej podróży!

Nadal nie ma miesiąca miodowego? Zapytaj najbliższe biura podróży o informacje i ceny Zapytaj o oferty
Przewiń do góry