Wydarzenia w Torres de Paine

Choć nie ma magicznej formuły, są pewne wskazówki, które pomogą Ci obliczyć ilość jedzenia dla 50 osób lub dla 200 osób w zależności od przypadku.

I choć odpowiedzialny caterer z pewnością poprowadzi ich w tym punkcie, to zawsze dobrze jest, gdy para młoda również może wnieść swój wkład.

Bankiet koktajlowy

Wydarzenia Proterra

Jeśli decydujemy się na bankiet koktajlowy, podczas którego goście będą delektować się stojącymi przystawkami, należy wziąć pod uwagę, że zajmą one miejsce obiadu lub kolacji.

Jeśli więc zastanawiacie się, ile kęsów na osobę w koktajlu wystarczy, optymalnie powinno się liczyć około 15 sztuk pomiędzy zimnymi przekąskami, gorącymi przekąskami i słodkimi przekąskami.

Ale powinni też wziąć pod uwagę, że im większa liczba gości, tym większa powinna być różnorodność przystawek.

Na przykład, jeśli zastanawiasz się, jak obliczyć przyjęcie koktajlowe dla 50 osób, wskazane jest, aby mieć cztery odmiany zimnych przystawek, cztery odmiany gorących przystawek i dwa wybory słodkich przekąsek.

A podwójnie urozmaicić, jeśli wesele będzie dla 100 gości. Ważne jest jednak również, aby połączyć lekkie przekąski z bardziej treściwymi.

Bankiet w formie bufetu

Huilo Huilo

Inną alternatywą jest bankiet w formie bufetu, dotyczy zarówno obiadu jak i kolacji W tym formacie różne dania są wystawione na tacach, dzięki czemu goście mogą się obsłużyć w wolnej chwili, a następnie udać się do swoich stołów, aby zjeść.

Jak oblicza się ilość jedzenia? W tym przypadku zaleca się oszacowanie na osobę 250 gramów mięsa (wołowiny, kurczaka lub ryby); 150 gramów bocznego dania (ryżu, puree) i 150 gramów sałatki.

Jeśli deser będzie w formie małych kieliszków, najlepiej liczyć od dwóch do trzech na osobę.

Szacując zatem, że gość spożyje łącznie 550 gramów pomiędzy mięsem, dodatkami i sałatką, aby wiedzieć jak obliczyć bufet dla 100 osób wystarczy wykonać działanie matematyczne, które da 55 kilogramów.

Jednakże, ponieważ ludzie mają tendencję do próbowania wszystkiego po trochu - i podawania sobie więcej niż kończą jeść - idealnie jest rozważyć 10% więcej dania, które przewidujesz, że będzie najbardziej pożądane. Ogólnie rzecz biorąc, opcja mięsna.

Przed rozpoczęciem obiadu lub kolacji w formie bufetu, goście będą delektować się koktajlem powitalnym, na który należy uwzględnić sześć sztuk na osobę.

Bankiet z trzema daniami

Bankiet CasaPiedra

Jeśli zdecydujemy się na trzydaniowy obiad lub kolację, zaczniemy również od podania koktajlu, do którego sugeruje się liczyć sześć hors d'oeuvres na każdego gościa.

A potem, czy będzie to obiad czy kolacja, menu składać się będzie z przystawki, dania głównego i deseru. .

W przypadku przystawki miara wynosi około 80 do 100 gramów na osobę, ponieważ ma ona zaostrzyć apetyt.

Jeśli chodzi o danie główne, aby wiedzieć, jak obliczyć mięso na osobę, na obiad, co jest szacowane jest 250 gramów, jeśli jest to wołowina, do 350 gramów, jeśli jest to kurczak i około 320 gramów, jeśli jest to kurczak.

Ale jeśli jest to kolacja, zaleca się zmniejszenie porcji do 200 gramów wołowiny, do 300 gramów kurczaka i około 275 gramów ryb, ponieważ tendencja jest do jedzenia mniej w nocy.

A jeśli chodzi o danie boczne, aby oszacować, jak obliczyć porcje jedzenia, czy to lunch, czy kolacja, średnio półtora kubka na osobę, jeśli będzie to tylko danie boczne, takie jak curried risotto.

Albo jedna filiżanka na cięższe i pół filiżanki na lżejsze, jeśli będą dwie strony, np. jedna filiżanka rustykalnych ziemniaków i pół filiżanki mieszanej zieleniny.

Wreszcie menu zamyka deser na osobę, którego klasyczna wielkość waha się między 100 a 120 gramami na osobę.

Ile człowiek zjada na imprezie? W szczegółach i w odpowiedzi na to, jak obliczyć jedzenie dla 100 osób, będzie to zależało od tego, jak działa konkretna firma cateringowa. Jako przykład, dla stu gości wymagane jest 6 kilogramów ryżu i 8 kilogramów sałatki.

Bankiet Brunch

Dimitri & Hannibal

Wreszcie, jeśli decydujemy się na brunch, powinniśmy zaproponować dania wytrawne i słodkie; na ciepło i na zimno, typowe dla śniadań i lunchu.

Są to między innymi omlety, crostini, kebaby owocowe, naleśniki, kanapki z rostbefem czy pilpil z owocami morza.

Jak obliczyć wyżywienie dla 50 osób? Optymalnie jest oszacować maksymalnie 10 potraw na jednego gościa, biorąc pod uwagę, że niektóre są cięższe, a niektóre lżejsze.

Dlatego też, aby nie zabrakło weselnych potraw, będą potrzebowali 500 kęsów, a dodatkowo, jeśli zechcą, mogą wkomponować deski z wyborem serów, wędlin i suszonych owoców, a także kosze z różnymi rodzajami pieczywa.

Wydaje się to trudne, ale obliczenie ilości jedzenia dla 80 osób lub dla 10 gości nie jest takie trudne. Analizując, jak obliczyć porcje na osobę, pierwszą rzeczą do zrobienia jest rozmowa z firmą cateringową, a następnie określenie najlepszej opcji w zależności od rodzaju wybranego menu.

Nadal nie masz firmy cateringowej na swoje wesele? Poproś o informacje i ceny bankietów od firm w pobliżu Sprawdź ceny
Przewiń do góry