10 najbardziej poruszających wyznań miłości w kinie

Sergio Troncoso Photography

Jeśli kochasz kino i jesteś beznadziejnym romantykiem, to ten wybór na pewno Ci się spodoba. Pamiętasz dzień, w którym Twój chłopak oświadczył Ci swoją miłość? Czy przybył z różą w ręku? Czy było to w deszczu? Może nie było to tak filmowe, ale na pewno był to wyjątkowy moment, który zapamiętasz na zawsze.

Jeśli chcesz się jeszcze bardziej podniecić, to sprawdź te 10 deklaracji miłości z dużego ekranu.

1) "Dar od serca" (2004)

Ja: "Kocham Cię odkąd Cię poznałem, ale nie pozwalałem sobie na to, aby naprawdę to poczuć, aż do dzisiaj.Zawsze myślałem o przyszłości, podejmowałem decyzje kierowany strachem, dzisiaj, dzięki Tobie, dzięki temu czego się od Ciebie nauczyłem, każda moja decyzja jest inna, a moje życie zmieniło się całkowicie.Nauczyłem się, że jeśli robisz to w ten sposób, żyjesz w pełni, nie ważne czy zostało Ci pięć minut czy pięćdziesiąt lat.Samanto, gdyby nie Ty, gdyby nie dzisiejszy dzień, nigdy nie wiedziałabym, czym jest miłość, dziękuję Ci za to, że jesteś osobą, która nauczyła mnie kochać i być kochaną.

2. "Family man" (2000)

J: "(...) Kochamy się, po trzynastu latach małżeństwa nadal jesteśmy niesamowicie zakochani; a ty nie chcesz, żebyśmy się kochali, dopóki nie wypowiem do ciebie jakichś magicznych słów.I śpiewam ci.Nie zawsze, ale robię to przy specjalnych okazjach.I mieliśmy swoje niespodzianki i wiele poświęciliśmy, ale nadal jesteśmy razem.Wiesz, że jesteś lepszym człowiekiem ode mnie i bycie u twojego boku sprawiło, że jestemNie wiem, to wszystko mogło być snem, to możliwe, położyłam się do łóżka pewnej samotnej grudniowej nocy i wyobraziłam sobie to wszystko, ale zapewniam cię, że nic nie wydawało mi się bardziej realne i jeśli teraz wsiądziesz do tego samolotu, to przepadnie na zawsze. Wiem, że oboje moglibyśmy zająć się swoimi życiami i byłoby dobrze, ale widziałam, jak mogłoby wyglądać nasze wspólne życie, wierzę w nas. ByProszę Kate, ja tylko proszę o kawę, zawsze możesz pojechać do Paryża, ale proszę, nie wieczorem".

3) "Jerry Maguire" (1996)

J: "Proszę, jeśli mam ci powiedzieć tutaj, to tutaj ci powiem.Nie pozwolę ci się mnie pozbyć, co ty na to? To była kiedyś moja specjalność, gadanie, miałem siłę perswazji, wysłali mnie i zrobiłem to... Nasza firma miała dobrą noc, bardzo, bardzo dobrą noc.Ale nie była kompletna, nie była nawet bliska temu, co wiem, że jest kompletna noc; bo nie mogłemdzielić z tobą. nie mogłem usłyszeć twojego głosu ani śmiać się z tobą, tak bardzo tęsknię za tobą, tęsknię za moją żoną. żyjemy w cynicznym, mdłym świecie i pracujemy w świecie bezdusznych konkurentów. kocham cię. dopełniasz mnie".

4. "Runaway bride" (1999)

M: "Gwarantuję, że będą ciężkie chwile i gwarantuję, że w pewnym momencie jedno lub oboje będziemy chcieli z tego wszystkiego zrezygnować. Ale gwarantuję też, że jeśli nie poproszę Cię, abyś była moja, będę tego żałował do końca życia, bo wiem, w głębi duszy, że zostałaś stworzona dla mnie".

5. "Lepsze... niemożliwe" (1997)

M: "Pozwól mi mówić. Być może jestem jedyną osobą na powierzchni ziemi, która wie, że jesteś najbardziej fantastyczną kobietą na ziemi. Być może jestem jedyną osobą, która docenia to, jak niesamowita jesteś w każdej rzeczy, którą robisz... I w tym, jak jesteś ze Spencerem, i w każdej myśli, którą masz, i w tym, jak mówisz to, co masz na myśli, i w tym, jak prawie zawsze masz na myśli coś, co maI myślę, że większość ludzi za tym tęskni, a ja obserwuję, jak zastanawiają się, jak mogą patrzeć, jak przynosisz im jedzenie i nie mogą pojąć, że właśnie spotkali najwspanialszą osobę, jaka istnieje, a fakt, że ja to pojmuję, sprawia, że czuję się dobrze ze sobą... Czy to źle mieć cię w pobliżu?".

6. "My Best Friend's Wedding" (1997)

J: "Muszę ci to szybko powiedzieć, bo inaczej dostanę bestialskiego ataku serca i wtedy nigdy tego nie usłyszysz, a chcę, żebyś to usłyszał. To zdecydowanie najbardziej idiotyczna rzecz, jaką zrobiłem w całym moim życiu, tak idiotyczna, że nie mogę, ale zamierzam to zrobić. (...) Michael, kocham cię, kocham cię od dziewięciu lat, po prostu byłem zbyt arogancki i bałem się to zaakceptować i cóż, teraz po prostu się boję, więc rozumiem.że to przychodzi w bardzo nieodpowiednim momencie, ale naprawdę mam do ciebie gigantyczną przysługę. Wybierz mnie, wyjdź za mnie, pozwól mi się uszczęśliwić. To naprawdę trzy przysługi, prawda?".

7. "10 rzeczy, których w tobie nienawidzę" (1999)

K: "Nienawidzę tego, jak do mnie mówisz i jak prowadzisz samochód. nienawidzę twojej fryzury i tego, jak przyszło mi się czuć. nienawidzę twoich okropnych butów i tego, jak dobrze mnie znasz. nienawidzę cię, aż do wyrzygania, jak dobrze będzie się rymować... nienawidzę... nienawidzę tego, że potrafisz myśleć i że mnie rozśmieszasz. nienawidzę tego, że sprawiasz, że cierpię i nienawidzę tego, że płaczę. tak bardzo nienawidzę tego, że jestem sama, że jeszcze nie zadzwoniłeś. ale bardziej nienawidzę tego, że nie potrafię cię nienawidzić i mimo że jesteśtak szalony, że nawet nie spróbuję trochę".

8) "Duma i uprzedzenie" (2005)

D: "Jeśli twoje uczucia są takie same jak w kwietniu, powiedz to natychmiast, jedno słowo z twojej strony uciszy mnie na zawsze. Jeśli twoje uczucia się zmieniły, powinienem ci powiedzieć, że urzekłeś mnie ciałem i duszą, a ja cię kocham, kocham, kocham. Nie chcę być bez ciebie ani jednego dnia".

9. "Pacth Adams" (1998)

H: "Kocham Cię nie wiedząc jak, ani kiedy, ani skąd.Kocham Cię wprost bez problemów i pychy.Kocham Cię tak, bo nie umiem inaczej.Tak blisko, że Twoja dłoń na mojej piersi jest moją dłonią.Tak blisko, że Twoje oczy zamykają się moim snem".

10. "Chasing Amy" (1997)

H: "Kocham cię. i to nie w sposób platoniczny, choć jesteśmy wielkimi przyjaciółmi. i nie w sposób niedojrzały, choć jestem pewna, że tak to określasz. kocham cię. to bardzo, bardzo proste. i bardzo szczere. jesteś uosobieniem wszystkiego, czego szukałem w człowieku. uważasz mnie za przyjaciela, a przekroczenie tej granicy jest opcją, której nawet byś nie rozważył. ale musiałem to powiedzieć, bo nie mogę tego dłużej znieść. kiedy.Jestem obok ciebie, chcę cię przytulić.Kiedy patrzę w twoje oczy, czuję tę pasję, o której czytasz w powieściach romantycznych.Kiedy mówię, chcę wyrazić moją miłość do wszystkiego, czym jesteś.I wiem, że to prawdopodobnie spieprzy naszą przyjaźń, bez kalamburów.Ale musiałam to powiedzieć, bo nigdy nie czułam się w ten sposób.I nie obchodzi mnie to.Lubię to, jaka jestem dla tej miłości.I jeśli wyciągnięcie tego oznacza, że nie możemy się widywać.więcej, to będzie bolało. ale nie mogłem pozwolić, by minęło więcej czasu bez powiedzenia ci, cokolwiek się stanie. co, sądząc po twojej minie, będzie nieuniknionym odrzuceniem. i, wiesz, zaakceptuję to. ale wiem, że część ciebie waha się przez chwilę. a to oznacza, że też coś czujesz. i wszystko, o co proszę, to żebyś nie zaprzeczał sobie i spróbował żyć tym przez dziesięć sekund. nie ma innej duszy na tym świecie.przeklęta planeta, która sprawiła, że przy tobie czuję się połową osoby, którą jestem. I jeśli zaryzykuję naszą przyjaźń, by zrobić kolejny krok, to dlatego, że jest coś między nami, nie możesz temu zaprzeczyć. Słuchaj, nawet jeśli po dzisiejszym wieczorze już nie porozmawiamy, chcę, żebyś wiedział, że jestem na zawsze odmieniony dzięki temu, kim jesteś i co dla mnie znaczysz".

Ścieżka dodatkowa

"Origins (2014)"

"Kiedy nastąpił Wielki Wybuch, atomy wszechświata zostały zmieszane ze sobą w bardzo małym punkcie, który eksplodował. Tak więc moje i twoje atomy były wtedy razem i mogły się zmieszać kilka razy w ciągu ostatnich 13,7 mld lat. Moje atomy znały już twoje atomy i znają się od zawsze. Moje atomy zawsze kochały twoje atomy".

Przewiń do góry