100 lat pierścionków zaręczynowych: odkryj, jak zmieniały się trendy

Magdalena Mualim Jubiler

Szczęście panny młodej nie jest pełne, dopóki nie nosi cennego klejnotu na swoim palcu; przyrzeczenie miłości i dożywotniego związku jako para.

Małżeństwo nie byłoby takie samo, gdyby nie było obciążone obrzędami, zwyczajami i symboliką, z których jednym z najważniejszych jest wręczenie pierścionka zaręczynowego.

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem historii tego ikonicznego i cennego akcesorium, to spójrz na piękne obrączki ślubne wczoraj i dziś. Odkryjesz, jak bardzo ten element biżuterii zmienił się w ciągu ostatnich 100 lat i będziesz w stanie zidentyfikować swój ulubiony styl.

1910: Prosty i dyskretny

Rozpoczynamy tę podróż w czasie z pięknym, eleganckim i klasycznym okrągłym pierścionkiem z brylantem solitaire, w starym europejskim szlifie, osadzonym w sześcioklawiszowej oprawie. Żółte złoto tego pierścionka zaręczynowego jest 14 karatowe.

1920: Artystyczny i wyrafinowany

Opływowa geometria ruchu Art Deco została również odzwierciedlona w biżuterii, inspiracja, która przeniosła się na obrączki ślubne, jak pokazuje wideo z okrągłym brylantem, który honoruje tradycyjne kształty epoki, jak kawałek jest uzupełniony przez inne małe okrągłe diamenty ustawione w przekłutym i ażurowym platynowym mocowaniu.

1930: Luksusowe i szczegółowe

Białe złoto zostało wprowadzone pod koniec lat 20-tych XX wieku, stając się najpopularniejszym metalem tego okresu, wraz z montażem filigranowym (lub koronką wykonaną z przeplatających się pasm złota lub srebra). Film przedstawia piękny pierścionek z diamentem, antyczny szlif europejski, z montażem filigranowym i 18 karatowym białym złotem.

1940: szlachetny i wyróżniający się

Nieco prostszy od poprzedniego, pierścionek z lat 40. utrzymuje supremację białego złota i platyny wśród ulubionych metali na pierścionki zaręczynowe. Boczne diamenty inkrustowane na krawędziach pierścionka również zajmują centralne miejsce, aby nadać mu jeszcze bardziej wyrafinowany dotyk.

1950: Duży i ostentacyjny

W tej dekadzie nastąpił zwrot w kierunku stosowania żółtego i różowego złota, przy jednoczesnym wzroście skali biżuterii. W rejestrze znajduje się piękny 14-karatowy europejski szlifowany, okrągły pierścionek z diamentem, godny uwagi ze względu na grubość oprawy i wizualny kontrast stworzony przez żółte złoto.

1960: Minimalistyczny i subtelny

W tej dekadzie nastąpił wzrost zainteresowania diamentami o fantazyjnych kształtach - szmaragdami, gruszkami, markazytami, sercami i innymi rodzajami. Zapis audiowizualny przedstawia piękny diament o szlifie szmaragdowym osadzony w platynie, najbardziej pożądanym wówczas metalu szlachetnym. Następuje również powrót do diamentu w formie pasjansa.

1970: efektowny i bombastyczny

W tym okresie wszystko zwraca się ku złotym pierścionkom z okrągłymi lub fantazyjnie ukształtowanymi diamentami, uzupełnionymi o kanały zamontowanych kamieni, które towarzyszą tym pierścionkom zaręczynowym. Film pokazuje pierścionek z żółtego złota, z diamentem o szlifie marquise i kanałem okrągłych brylantów. Jest to duży pierścionek, dla narzeczonych z osobowością.

1980: Delikatny i uwodzicielski

W latach 80-tych, królowanie solitaire diament pozostaje silny, choć teraz ozdobione bagietki lub kamienie szlachetne po obu stronach, aby dać mu więcej wyróżnienia. Można zobaczyć w filmie ładne okrągłe brylantu flankowane przez prostokątne bagietki ustawić w platynie. I efekt jest to, że te bagietki przyciągnąć oko jeszcze bardziej do centralnego kamienia.

1990: Przyciągający wzrok i jasny

Promienny szlif stał się najbardziej pożądanym przez narzeczonych w tych latach, w diamentach, które zazwyczaj towarzyszyły innym kamieniom bocznym, aby uzyskać specjalny kształt. Piękny diament w szlifie promiennym, flankowany przez inne trójkątne diamenty i ustawiony w 18 karatowym białym złocie, to ten, który można zobaczyć w wideo-podsumowaniu.

2000: dystyngowany i jowialny

Wraz z nadejściem nowego wieku, princess-cut fancy-shaped diamenty stały się ulubionym dla narzeczonych i panny młodej-to-be. Film zachwyca nas princess-cut jeden, wzmocniony w blasku przez więcej okrągłych brylantów ustawione w platynie i białym złocie obrączki.

2010: Kolorowy i nowoczesny

Wreszcie, przychodząc do dnia dzisiejszego, pierścień Halo stał się pierścieniem wyboru dla pierścionków zaręczynowych.Jest to kawałek składający się z dużego diamentu solitaire, który jest akcentowany przez wiele mniejszych kamieni, które są ustawione w kręgu lub "halo", jak sama nazwa wskazuje.Z drugiej strony, w tej dekadzie nastąpił wzrost popytu na kolorowe fantazyjne diamenty.Rejestrwyświetla cushion-cut i fantazyjny żółty jeden, ustawiony w platynie Halo otoczony przez okrągłe brylanty.

Możesz być również zainteresowany:

100 lat sukien ślubnych: szybki przegląd trendów w 3 minuty!

Pomagamy Ci znaleźć odpowiednie obrączki i biżuterię na Twój ślub Poproś o informacje i ceny od firm jubilerskich znajdujących się w pobliżu Poproś o ceny teraz
Przewiń do góry