Claire Photography

Organizacja ślubu będzie jednym z najbardziej ekscytujących procesów, przez które przejdziecie, a między innymi zaznaczenie tego dnia w kalendarzu będzie sporym przeżyciem.

Jak wybrać odpowiednią datę ślubu? Ponieważ istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ, od emocjonalnych do praktycznych, najlepszą rzeczą do zrobienia jest przegląd wszystkich alternatyw, aby podjąć najlepszą decyzję jako całość.

1. twój pierwszy wybór

2) Wysoki i niski sezon

3. jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

4. koordynacja z miesiącem miodowym

5) Ważne wydarzenia i daty nie powinny pokrywać się z

6. dostępność gości

1. twój pierwszy wybór

Kiedy już zdecydujecie się na ślub, czy to w ceremonii kościelnej, czy cywilnej, Waszym pierwszym zadaniem będzie wybór daty, a ponieważ od niej zależeć będzie praktycznie całe planowanie ślubu, ważne jest, aby przemyśleć ją do momentu, kiedy będziecie całkowicie pewni.

W oparciu o swoje zainteresowania, prognozy i budżet, punktem wyjścia będzie określenie, czy weźmiesz ślub w tym roku, w przyszłym roku lub za dwa lata.Następnie, gdy już znajdziesz się w czasie Możesz zacząć burzę mózgów pomysłów.

Jakie będą twoje pierwsze wybory? Ponieważ małżeństwo przyjdzie skonsolidować związek, wiele par będzie emocjonalnie napędzane i będzie chciało, aby uroczystość zbiegła się ze specjalną datą, na przykład z ich rocznicą, lub inni będą chcieli świętować małżeństwo na wakacjach, myśląc, że to sprawi, że będą bardziej zrelaksowani w wielkim dniu. Rada jest, aby spisać wszystkie pomysły, które masz na uroczystościKomisja powinna być w stanie ocenić je indywidualnie, nie wykluczając żadnego z nich.

W rzeczywistości, jeśli uważacie się za ezoteryczną parę, możecie chcieć kierować się cyklami księżycowymi: Nów, Półksiężyc, Pełnia i Zanik. Odpowiadają one różnym iluminacjom księżyca, ponieważ trwa 29 dni, aby okrążyć ziemię w stosunku do słońca. Nów wiąże się z cyklem dobrych energii; Półksiężyc z początkiem nowego roku.projekty; Pełnia Księżyca z dobrobytem i obfitością; a słabnąca kwadra z okresem refleksji.

2) Wysoki i niski sezon

Minga Sur

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest to, że wysokie i niskie sezony mają swoje plusy i minusy.

Sezon wysoki Sezon wiosenno-letni, który odpowiada wiosennym i letnim miesiącom, pozwala między innymi na celebrowanie ślubu w plenerze i wybór lekkich, a więc bardziej komfortowych ubrań. Jednak ze względu na większy popyt, znajdziecie mniejszą dostępność dostawców i wyższe ceny poszczególnych usług, zwłaszcza w zakresie lokalizacji i cateringu.

Sezon niski W sezonie jesienno-zimowym, który odpowiada miesiącom jesienno-zimowym, jest mniejszy popyt ze względu na chłód i deszcz, więc będzie większa dostępność dostawców, niższe ceny i atrakcyjne promocje.

Jeśli budżet będzie dla Was kluczowym czynnikiem przy wyborze daty ślubu, to możecie chcieć przechylić szalę w stronę poza sezonem, a także jeśli macie mało czasu na organizację ślubu.

Ale jeśli chcesz wziąć ślub na plaży, na wsi lub na tarasie hotelu w mieście, w wysokim sezonie będziesz mógł cieszyć się plenerem, niezależnie od pory dnia. W każdym razie, niezależnie od sezonu, który wybierzesz, zawsze będziesz miał dostęp do bardziej dogodnych cen, im wcześniej zarezerwujesz i zakontraktujesz swoich dostawców.

3. jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

Tabare Photography

Jeśli wybraliście już porę roku, musicie jeszcze zdecydować, w której konkretnie porze roku będziecie świętować swój ślub.

I we wszystkich znajdziesz wystarczająco dużo powodów, które Cię uwiodą! Jesienią na przykład można skupić się na dekoracji ślubnej poprzez elementy sezonowe, czyli dekorowanie polanami, świecami, suszonymi liśćmi, szyszkami sosnowymi i bukietami z eukaliptusa, z naciskiem na kolory ziemi.

Jeśli wybierzesz zimę, skorzystaj z chłodniejszych temperatur, aby olśnić w kilku bardzo wyjątkowych strojach. Dodaj akcesoria, takie jak wyrafinowane rękawiczki, aksamitną pelerynę i wygodne buty do kostek do swojej sukni ślubnej lub stylowy płaszcz i pasujący szal do garnituru pana młodego.

Wiosną, oprócz cieszenia się dłuższymi dniami z naturalnym światłem, możesz wybrać lokalizacje takie jak działki, ogrody lub winnice, biorąc pod uwagę, że jest to sezon kwiatów i będziesz cieszyć się uprzywilejowanym krajobrazem.

A latem, kiedy temperatury są jeszcze cieplejsze, można zorganizować wieczorne wesele w plenerze, jeśli tylko się chce, i zdecydować się na świeże sezonowe menu, zawierające na przykład ceviches, białe mięsa i wiele sałatek.

4. koordynacja z miesiącem miodowym

Jorge Morales Video i Fotografia

Poza kierowaniem się porą roku, istnieje jeszcze jedno ważne kryterium wyboru daty ślubu i ma ono związek z podróżą nowożeńców.Para młoda tradycyjnie wyjeżdża w podróż poślubną w dniach następujących po ślubie.Dlatego też data ślubu powinna być wybrana zgodnie z porą roku, jeśli miesiąc miodowy jest dla ciebie ważny To powinien być punkt wyjścia, czyli znaleźć destynację, wybrać sezon i na tej podstawie zaplanować datę ślubu. I oczywiście wziąć pod uwagę zarówno krajową, jak i międzynarodową sytuację zdrowotną w odniesieniu do destynacji na miesiąc miodowy.

Na przykład, jeśli chcesz spędzić swój miesiąc miodowy na plażach Karaibów, będziesz musiał dowiedzieć się, jakie są najlepsze daty, aby uniknąć huraganów. Jeśli zdecydujesz się na przykład na podróż na początku listopada, to będziesz musiał wybrać datę ślubu pod koniec października. A także, jeśli zamierzasz być poza domem przez około trzy tygodnie, upewnij się, że planujesz również datę, która pozwoli na najlepsze warunki pogodowe.nie jest problemem nieobecność w pracy.

Chociaż jest to mniej powszechne, są pary, które preferują miesiąc miodowy i to jest w porządku. Jeśli jest to twój przypadek, po prostu spróbuj zorganizować podróż z dużym wyprzedzeniem, abyś miał również wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie małżeństwa.

5) Ważne wydarzenia i daty nie powinny pokrywać się z

Pilar Jadue Photography

Jeśli chcesz, aby wszystkie twoje f rodziny i przyjaciół, aby byli obecni na uroczystości. Jednym ze sposobów, aby się o tym upewnić, jest wybór odpowiedniego dnia. A raczej wybór daty, która nie pokrywa się z ważnym lub warunkowym terminem. W tym celu należy mieć pod ręką aktualny kalendarz.

Wykluczcie na przykład dni wyborów politycznych, ważnych meczów piłkarskich czy świąt szkolnych, które mogłyby wpłynąć na frekwencję ewentualnych gości. Unikajcie również organizacji ślubu w pierwszej połowie marca, która ma tendencję do bycia okresem nie tylko większych wydatków, ale i ogólnie bardziej gorączkowym dla wszystkich.

A jeśli to święto, to w miarę możliwości nie bierzcie ślubu w Wielkanoc, Święto Niepodległości, Boże Narodzenie czy Nowy Rok, bo niektórzy z Was mogą być już zaręczeni, a jeśli nie są jeszcze zaręczeni, to wykorzystajcie te święta na podróże.

Ale zawsze są wyjątki! Tak, bo jeśli myślisz o świętowaniu intymnego małżeństwa, styl ślub docelowy Przykładowo, jeśli planujecie wziąć ślub w sobotę i spędzić cały weekend w nadmorskim kurorcie w V regionie, to wolny poniedziałek będzie dla Was idealny.

6. dostępność gości

Gonzalo Vega

Oprócz wyboru daty, która nie pokrywa się z dniem świątecznym, istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, jeśli celem jest że wszyscy ich goście uczestniczą Na przykład, jeśli liczysz na wesele, w którym biorą udział dzieci, bo wielu twoich znajomych je ma, najlepiej byłoby zorganizować uroczystość w godzinach porannych i do południa, na przykład w sobotę lub niedzielę z bankietem w porze obiadowej. W ten sposób twoi goście z dziećmi nie będą mieli problemu z uczestnictwem, podobnie jak osoby starsze, którym będzie wygodniej w tym dniu.

Z drugiej strony, chociaż zawarcie związku małżeńskiego w środku tygodnia jest również opcją, zwłaszcza w przypadku ślubów cywilnych, należy z góry wiedzieć, że wiele osób będzie usprawiedliwionych ze względu na obowiązki zawodowe. W takim przypadku najbardziej odpowiedni byłby piątek, chociaż jest to nadal dzień roboczy. Musielibyście przeprowadzić ceremonię po południu, wiedząc, że niektórzy przyjdą zmęczeni i/lub spóźnieni.

Sobota jest więc nadal najbardziej odpowiednia, jeśli zależy Wam na weselu PM i zabawie trwającej do wczesnych godzin porannych. Jeśli wybierzecie tę opcję, najlepiej byłoby, gdyby uroczystość była bez dzieci.

Po pomyślnym wykonaniu tego zadania będą gotowi do wysłania zachować datę Do tej komunikacji wystarczy im potwierdzenie dnia, w którym odbędzie się ślub, później przyjdzie czas na przekazanie szczegółów.

Przewiń do góry