Nawet jeśli znacie się od lat, małżeństwo oznacza, że związek ten obejmuje również najbliższą rodzinę, w tym bratową, która jako siostra współmałżonka będzie zawsze obecna w waszym życiu.

Z pewnością jest ona jedną z osób, które najbardziej znają i kochają Twojego partnera, dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymać z nią serdeczne relacje. Jak to osiągnąć? Jeśli odliczasz czas do ślubu, weź pod uwagę te wskazówki, aby dotrzeć do wielkiego dnia z bliższą więzią ze swoją szwagierką.

  • 3. wyjaśnić ewentualne konflikty
  • 4. zaangażuj ją w organizację wesela

1. spędzanie z nią czasu

Nie oznacza to, że będzie je można oglądać w każdy weekend, ale jest to dobra rzecz. dzielenie się ze szwagierką od czasu do czasu budowanie silniejszych więzi Na przykład, jeśli planujesz wybrać się na festiwal muzyczny ze swoim partnerem, poproś ją, aby do Ciebie dołączyła lub, jeśli ma partnera, zorganizuj rozrywkowe wyjście dla waszej czwórki. Prawdopodobnie masz coś wspólnego ze swoją szwagierką, więc poświęć czas, aby lepiej ją poznać.

2. nie wtrącać się w ich życie.

Mimo że szwagierka jest tylko kolejnym członkiem rodziny teściów, to nie daje ci prawa do komentowania jej osobistych spraw ani udzielania jej rad. Tak jak ty nie chcesz, aby ktoś wplątał się w twój związek, tak samo ona nie chce, aby partner jej brata lub siostry wziął na siebie więcej niż ich sprawiedliwa część obowiązków. Zawsze zachowuj ostrożność i zdrowy rozsądek.

3. wyjaśnić ewentualne konflikty

Jeśli relacja z bratową zdecydowanie nie płynie, trzeba określić, skąd pochodzi problem. Czy jest bardzo zazdrosna o swoje rodzeństwo? Czy przyjaźni się z byłym partnerem? Czy ma przeciwne poglądy polityczne? Czy po prostu cię nie lubi? Cokolwiek to jest, spróbuj wyjaśnić problem i poszukuje rozwiązania, aby go nie zwiększać Jeśli to np. polityka jest przyczyną konfliktu, unikaj z nią rozmów na te tematy, full stop.

4. zaangażuj ją w organizację wesela

Organizacja wesela to. dobry przykład na to, by bardziej związać się ze swoją szwagierką Jeśli ma bardzo dobry gust, poproś ją o radę na przykład w sprawie kompozycji kwiatowych lub zaproszeń ślubnych.

5. wykluczyć ją z problemów pary

W razie jakiejkolwiek kłótni, choćby najmniejszej, zwróć się do przyjaciela, przyjaciółki lub członka najbliższej rodziny, ale nie rozładowuj się przed szwagierką, ani nie opowiadaj jej o szczegółach swoich intymnych problemów.Inaczej, zostawisz ją w niezręcznej sytuacji i zmuszać ją do udziału w sytuacji, która jej nie dotyczy.

6. nie udawaj

Aby utrzymać zdrowe i serdeczne relacje, trzeba być przejrzystym i w tym sensie nie przyniesie wiele dobrego, jeśli spędzisz swój czas schlebiając bezinteresownie swojej szwagierce.Prędzej czy później stanie się jasne, że nie są to prawdziwe słowa, więc nie wyolbrzymiaj uczuć, które nie są prawdziwe Innymi słowy, jeśli więź nie wykracza poza relację szacunku, nie zmuszaj się też do uczynienia z niej swojej najlepszej przyjaciółki.

7. być skłonnym do

Wreszcie, okazuj życzliwość i wspieraj ją, gdy potrzebuje przysługi. Na przykład w kwestiach praktycznych, takich jak odprowadzenie jej do domu po imprezie rodzinnej, czy nawet pozostanie na popołudnie, by zająć się jej dziećmi, kiedy tylko będzie to możliwe. Z chęcią i empatią zobaczysz, jak z czasem relacja zostanie wzbogacona.

Pamiętaj, że rodzina pochodzenia zawsze zajmuje ważne miejsce w afektach każdego człowieka, więc nie przegap okazji do zacieśnienia więzi z bratową.

Przewiń do góry