Tell Me Yes Photographs

Jakie są tradycje Chilijczyków? Oprócz słownictwa pełnego idiomów, wiele zwyczajów z dawnych lat jest żywych do dziś, od kuchni po sposób świętowania.

A cóż może być lepszą reprezentacją niż obchody Święta Niepodległości Chile i Fiestas Patrias. Jeśli planujesz świętować małżeństwo z kreolskim akcentem Proszę zwrócić uwagę na następujące propozycje.

  1. wygląd panny młodej i pana młodego

  W zależności od tego, jak bardzo chcą się trzymać tradycji, mogą zastąpić stroje panny młodej tradycyjnymi strojami huaso lub włączyć do swojego stroju tylko niektóre elementy.

  Jak wygląda ubiór i zwyczaje w Chile? Chilijskie huasos, czy to eleganckie czy chłopskie, dzielą pewne akcesoria, takie jak chupalla lub kapelusz, koc corralera i buty z ostrogami, w przypadku mężczyzn; oraz fartuch lub szarfa wokół talii, w przypadku kobiet.

  Fredes Photography

  2) Dekoracja

  Jak świętują Fiestas Patrias w środkowym Chile? Nie tylko w centrum miasta, ale w całym kraju znajdują się ramady, które możecie wykorzystać jako inspirację do dekoracji swojego ślubu.

  Udekoruj na przykład słomianymi belami, kołami wozu, papierowymi wirami, girlandami i banerami w kolorze białym, niebieskim i czerwonym, aby pokazać bardzo typową dekorację!

  3. pojazd do ślubu

  Innym chilijskim zwyczajem, który możesz włączyć do swojego ślubu jest przybycie do kościoła lub miejsca imprezy w wozie ciągniętym przez konia .

  Ponieważ wieś jest ściśle związana z lokalnymi korzeniami, słusznie wybierzesz transport ślubny, który honoruje ziemię.

  Huilo Huilo

  4. taniec weselny

  Wśród tradycji małżeńskich w Chile, pierwszy taniec jako para małżeńska jest nadal niezbędny, więc nawet jeśli nie jesteś ekspertem, zastąpić klasycznego walca młodego walcem cueca Oprócz tego, że jest to taniec zalotny, w repertuarze tańców narodowych można znaleźć bardzo romantyczne teksty.

  Lub, jeśli wolisz oddać hołd tradycjom południowego Chile, inną opcją jest wybranie cueca chilota.

  Glow Productions

  5. tost w toście

  W typowych chilijskich fiestach jest jeszcze jeden zwyczaj, który możecie włączyć do swojego małżeństwa, a mianowicie. wznieść pierwszy toast z chicha en cacho .

  Zamiast więc wznosić toasty szampanem w kryształowych kieliszkach, jak to jest w zwyczaju, zaskoczą swoich gości wykonując "salut" w krowich rogach. Tradycja ta sięga 1948 roku, kiedy to ówczesny prezydent Gabriel González Videla po raz pierwszy wypił chicha en cacho na Parada Militar, zwyczaj ten obowiązuje do dziś.

  6. bankiet w stylu chilijskim

  La Negrita Photography

  Wśród chilijskich tradycji kulinarnych jest wiele typowych przetworów, które możecie włączyć do swojego weselnego menu.

  Chile, w swojej kulturze, zwyczajach i tradycjach, jest niewątpliwie krajem wyróżnia się bardzo specyficzną kuchnią i napojami .

  Sprawdź poniższe propozycje koktajlu powitalnego, dania głównego, deseru i płynów.

  • Koktajl Anticuchos, choripanes, empanadas de pino, mini pastel de choclo na glinianych talerzykach, sopaipillas con pebre.
  • Lunch lub kolacja Grillowane mięsa (wołowina, wieprzowina, kurczak) lub jagnięcina pieczone na patyku, z gotowanymi ziemniakami i sałatką w stylu chilijskim, wśród innych dodatków.
  • Deser lody cynamonowe, śnieżne mleko, kuchen de murta, papryka mielona.
  • Późna noc Gulasz z węgorza kongera, chorrillana.
  • Napoje mote con huesillos, pisco sour, chicha, terremoto, vino navegado, cola de mono.

  7. typowe gry

  Szczególnie jeśli bierzecie ślub przy dobrej pogodzie i w plenerze, dobrym pomysłem jest urządzenie lokalnego placu zabaw.

  Ratując chilijskie tradycje dla dzieci, ustawili stół z bączkami, emblematami i ulotki dla każdego gościa, aby mógł wziąć wybraną przez siebie Mogą też mieć miejsce do gry w hopscotch lub wyścig w workach. Ta strefa rozrywki będzie fascynacją zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  8) Pamiątki

  Wreszcie, jeśli chcesz dać swoim gościom pamiątki zgodne z chilijskimi świętami i zwyczajami, dobrym pomysłem jest rozdawać chusteczki cueca z wyhaftowanymi inicjałami lub datą ślubu.

  Lub, jeśli wolą przywołać chilijskie tradycje z południa, innym pomysłem jest podarowanie w prezencie drewnianych rękodzieł typowych dla tego obszaru.

  A co powiesz na kilka butelek wina ze spersonalizowaną etykietą? Jeśli czujesz się bliżej tradycji regionu centralnego, tym prezentem daj ukłon w stronę Fiesta de la Vendimia.

  Terra Loom

  9. Diablada show

  Z drugiej strony, jeśli chcesz włączyć numer artystyczny do uroczystości, istnieje kilka bardzo znanych tradycji na północy, które możesz powielić.

  Na przykład, spektakl inspirowany festiwalem La Tirana z ich charakterystycznymi tańcami, strojami i kolorowymi maskami.

  Jakie są kulturowe aspekty Chile? Rdzenne ludy i idiosynkrazje Chile nadają temu krajowi unikalne cechy, które będziesz mógł wykorzystać na różne sposoby w swoim małżeństwie.

  Pomagamy znaleźć idealne miejsce na wesele Zapytaj o informacje i ceny Uroczystości do pobliskich firm Skonsultuj ceny
  Przewiń do góry