15 filmów o tematyce ślubnej dla inspiracji

Czy istnieje lepszy sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia oglądając film w domu? Tutaj zostawiamy Was z lista filmów dla małżeństw, przy których można się dobrze bawić i może znaleźć pomysły na swój ślub.

  1. sezon ślubny

  Najnowsza komediowa premiera Netflixa to już globalny hit. Wedding Season skupia się na historii Ashy, kobiety pracującej zawodowo, która cieszy się swoją niezależnością, ale jest naciskana przez rodziców, aby wyszła za mąż i prowadziła życie rodzinne. Aby skłonić matkę do zaprzestania nękania jej w tej sprawie, Asha poddaje się i idzie na randkę w ciemno zaaranżowaną przez matkę, gdzie poznajeRavi, mężczyzna, który jest pod taką samą presją rodziny jak ona. Ponieważ oboje są w tym momencie życia skupieni na innych sprawach, udają, że wychodzą i uczestniczą razem we wszystkich małżeństwach sezonu, więc ich rodziny zostawią ich w spokoju. Jednak po spędzeniu ze sobą tyle czasu zaczynają się w sobie zakochiwać i muszą zmierzyć się z pytaniem, kim chcą być i kim są.chcą, aby ich rodzice byli jak ludzie.

  To film o małżeństwie różni się od klasycznych komedii romantycznych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Reżyser filmu Tom Dey definiuje ją w ten sposób: "Komedie romantyczne opierają się na sprawdzonych formułach. Najczęściej jest to coś w stylu: 'chłopak poznaje dziewczynę, chłopak traci dziewczynę, a potem znów się spotykają'. Wyzwaniem przy robieniu komedii romantycznej jest to, że widzowie wiedzą, jakie jest zakończenie filmu, zanim jeszcze się on zacznie. Pytanie brzmi więc: 'Jakie jest zakończenie?Ten: Jak przedstawić ten klasyczny gatunek w sposób, który daje poczucie świeżości?

  A ten film przeciwstawia się tradycyjnym standardom, nie tylko dlatego, że jego bohaterowie są pochodzenia hinduskiego i skupia się na historii ich społeczności w New Jersey, ale także dlatego, że pokazuje różnorodność kulturowych tradycji małżeńskich, które nie zawsze widzieliśmy w filmach ślubnych.

  2. Mamma Mia

  Ślub na plaży przy dźwiękach ABBA Jeśli dodać do tego przedparty i spacery z przyjaciółmi pod słońcem oraz zespół na żywo podczas ceremonii, jeszcze lepiej. Może nie planujecie ślubu na greckich wyspach, ale z tego rozrywkowego musicalu możecie zaczerpnąć więcej niż kilka pomysłów, takich jak bohemiczny wygląd pary młodej i kolorowe stroje gości.

  przez GIPHY

  3. Moje wielkie greckie wesele

  Jak zorganizować małżeństwo z dużą rodziną, która chce mieć na wszystko wpływ? Ten film jest doskonałym przewodnikiem Komedia romantyczna z 2002 roku o zderzeniu kulturowym między Mią i Nickiem, ona pochodzenia greckiego, a on amerykańskiego, gdy planują swoje małżeństwo, w obliczu tradycyjnej i bardzo zabawnej rodziny. Na pewno znajdziesz kilka postaci, które brzmią znajomo.

  4. druhny

  Kristen Wiig i Annie Mumolo swoim nominowanym do Oscara scenariuszem udowodniły, że świat nie tylko jest gotowy na rasowe komedie z udziałem kobiet, ale wręcz ich potrzebuje. Niekończące się śmiechy z tą grupą druhen. każdy z nich ma swój własny styl.

  5. kwestia czasu

  A panna młoda miała na sobie... czerwień? Brytyjska komedia opowiadająca o przeskakiwaniu w czasie, celebrująca życie i miłość. On wykorzystuje swoje genetyczne zdolności, by cofnąć się w czasie i udoskonalić każdy moment ich związku, od pierwszej randki, przez oświadczyny, po deszczowy dzień małżeństwa.

  przez GIPHY

  6. najsłodsza rzecz

  Christina unikała bycia w zaangażowanym związku przez lata, ale pewnej nocy wyrzuca wszystkie swoje zasady randkowania przez okno kiedy poznaje Pana Idealnego i postanawia się z nim ścigać.

  7) Miłość, splątania i ślub

  Kat jest samotną kobietą, która desperacko chce uniknąć pójścia na ślub swojej siostry w Londynie bez partnera, gdyż ta wychodzi za mąż za nikogo innego jak za swojego byłego. W desperacji postanawia zapłacić 6000 dolarów mężczyźnie, którego znajduje w gazecie, aby jej towarzyszył.

  Love Actually

  Tak, wiemy, Love Actually to film świąteczny, ale nikt nie będzie twierdził, że scena ślubu nie jest filmem świątecznym. jedna z najlepszych scen ślubnych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. .

  przez GIPHY

  Sex and the City

  Między sceną pozowania Carrie do ślubnego specjału Vogue'a, ekstrawagancką suknią ślubną Vivienne Westwood, niesamowitymi strojami druhen (wszystkie autorstwa Zac Posen), zniszczeniem bukietu kwiatów i ptakiem na głowie, sprawiają, że jest to idealne miejsce na ślub, w którym można zobaczyć pannę młodą i druhny. film obowiązkowy dla modnych panien młodych .

  11. ślub mojej najlepszej przyjaciółki

  Julia Roberts zakochana w swoim najlepszym przyjacielu Jules (grana przez Roberts), przekonana, że musi je rozdzielić, aby utrzymać swoją miłość, kłamie, oszukuje i wydobywa z niej to, co najgorsze, co skutkuje obowiązkową komedią romantyczną, która na nowo odkrywa niezbędne w gatunku szczęśliwe zakończenie.

  przez GIPHY

  10. ekspert ślubny

  Jennifer Lopez grająca rolę m.in. Najlepszy planista ślubny w San Francisco który zna każdy trik na idealne małżeństwo, ale łamie największą zasadę ze wszystkich, kiedy zakochuje się w swojej kolejnej klientce.

  12. ojciec panny młodej

  Andy Garcia i Gloria Stefan występują w tej zabawnej opowieści o szczególnej relacji ojca z jego wkrótce poślubioną córką. Jak każdy nadopiekuńczy ojciec uważa, że nic nie jest wystarczająco dobre dla jego córki, ale ten film rzuca wyzwanie standardom i tradycjom, które przywykliśmy widzieć w tego typu komediach.

  Po raz pierwszy widzimy kobietę proponującą swojemu partnerowi w filmie małżeństwo, coś co szokuje jej tradycyjnego ojca. Podczas gdy panna młoda aranżuje ślub i początek wspólnego życia, rodzice panny młodej ukrywają sekret, że się rozwodzą, włączając w to wątek terapii par, nietradycyjny w komediach romantycznych.Wraz z nimi pojawia się kilka tabu, które zostają podważone w trakcie filmu, takie jak relacje między teściami, niechęć do tradycyjnych ceremonii religijnych oraz ekonomiczna rola i decyzyjność rodziców podczas organizacji małżeństwa.

  Na podstawie powieści napisanej w 1949 roku, która została przerobiona na film w 1950 i 1991 roku (z udziałem Steve'a Martina i Diane Keaton), zainspiruje panny młode, które mają szczególną relację ze swoim tatą, i przyniesie więcej niż kilka łez do oczu.

  przez GIPHY

  13. 27 sukienki

  Ta komedia romantyczna od scenarzysty The Devil Wears Fashion, jest głęboką analizą powiedzenia "zawsze druhna, nigdy panna młoda".Oprócz romantycznej historii, obowiązkowym punktem tego filmu jest kolekcja sukienek dla druhen "curious" którzy są współgwiazdami w filmie.

  14. wojny panien młodych

  Najlepsi przyjaciele mają wiele wspólnego i to może obejmować gust w rzeczach związanych ze ślubem, takich jak miejsca i dostawcy.Nie ma problemu, chyba że Bądźcie w tym samym czasie planować ślub! i kończą walkę o to, kto co dostanie.

  przez GIPHY

  15. Crazy rich asians

  Wielkie wydarzenia, takie jak małżeństwa, są okazją do poznania przyjaciół i rodziny partnera. Dla każdego, kto kiedykolwiek wszedł na etap poznawania rodziny partnera, czując się jak cel na plecach, ten film jest tutaj, aby przypomnieć, że nie jesteś sam. A dla każdego, kto po prostu lubi wystawne i over-the-top wesela, mamy idealne miejsce dla Ciebie. Scena ślubu jest naprawdę na innym poziomie.

  Czas przygotować cabritas i rzucić się na kanapę z kocem, by pośmiać się z tych filmów do obejrzenia jako para, poszukać inspiracji dla swoich małżeństw i skrzyżować kciuki, że nie macie tylu problemów co ci bohaterowie.

  Przewiń do góry