Ricardo & Carmen

Istnieje kilka sposobów na oddanie hołdu zmarłemu krewnemu na swojej uroczystości, takich jak noszenie kawałka ubrania, który należał do tej osoby, dedykowanie wiersza z miłosnymi zwrotami, umieszczenie zdjęcia na stole prezydenckim, włączenie ich szczegółu do dekoracji ślubnych lub zawieszenie kamei w bukiecie kwiatów.

Ten ostatni - prosta i emocjonalna propozycja, która pozwoli Ci zabrać ukochaną osobę ze sobą, od wymiany złotych obrączek do końca imprezy. A potem możesz zachować ten kawałek jako cenny skarb. Sprawdź, z czego składa się ten znaczący akt miłości.

Co to są kamee

Loica Fotografie

Kamea jest elementem biżuterii o owalnym kształcie, który pierwotnie zawierał miniaturową postać wyrzeźbioną w reliefie na kamieniu szlachetnym Ich początki sięgają starożytnych kultur greckiej i egipskiej, gdzie kamee były używane jako wyraz wiary. W rzeczywistości najwcześniejsze zarejestrowane rzeźby zawierały wizerunki bogów i istot mitologicznych.

Przez lata kamee były używane jako symbol prestiżu, a szczyt popularności osiągnęły w epoce wiktoriańskiej w Wielkiej Brytanii. Dziś, choć są wykonywane z tańszych materiałów, takich jak metal czy mosiądz, nadal zachowują potężną wartość symboliczną i są ściśle związane z żałobą. Obecnie są one personalizowane za pomocą wiadomości lub portretów.

Dlaczego warto założyć je na ślub

Cristóbal Merino

W ślubnym uniwersum, cameos zostały włączone jako sposób oddania hołdu ludziom, których już z nami nie ma. Jest to elegancki i subtelny detal, który może być noszony zarówno przez Pana Młodego jak i Panią Młodą: Pan Młody na swoim butonierce, a Panna Młoda w swoim bukiecie kwiatów.

Czy w swoim małżeństwie uczcisz pamięć bliskiej osoby? Jeśli tak, to w ofercie znajdziesz kamee jedno- lub dwustronne, które można zindywidualizować zdjęciami lub pięknymi frazami miłości. Możesz mieć nawet więcej niż jedną, jeśli pozwala na to miejsce w Twoim bukiecie. Dwustronne kamee, na przykład, są idealne do umieszczenia portretów dziadków, jeśli to oni są tymi, których chcesz zapamiętać. Możesz też wykorzystać jedną stronę do napisania tekstu, a drugą do umieszczenia imienia dziadków.Kameę możesz nosić otwartą lub zamkniętą na swoim bukiecie, w zależności od tego, co wolisz.

"Wiem, że zawsze się o mnie troszczysz, a dziś z nieba uśmiechasz się do mnie", "Zawsze będziesz moim przykładem do naśladowania", czy "Wiem, że byłbyś tutaj, gdyby niebo nie było tak daleko", to niektóre ze słów, które usłyszałam. przykłady tekstów ku czci bliskich Oczywiście można też wpleść chrześcijańskie zwroty miłosne lub po prostu obok daty ślubu umieścić "ku pamięci X osoby".

Jak włączyć go do oddziału

Daniel Esquivel Photography

Aby kamea pozostała na swoim miejscu przez całą ceremonię i przyjęcie, należy. owinąć łodygi kwiatów tkaniną, która pozwala na ich szczelne zawinięcie Z juty, na przykład, jeśli chcesz mieć bukiet z wiejskimi akcentami; z organzy, jeśli twój układ będzie miał romantyczny nastrój; z satyny, jeśli będzie elegancki; lub z koronki, jeśli zamieniasz srebrne pierścienie na bukiet w stylu boho lub inspirowany stylem vintage. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że broszka jest szczelna i bezpiecznie zapięta.

Jeśli posiadasz kameę, możesz samodzielnie przykleić zdjęcie członka rodziny, a następnie przypiąć je do bukietu, jednak możesz również użyć własnej kamei, jeśli wolisz powierzyć to zadanie profesjonaliście W tym dziale znajdziesz dostawców, u których możesz nie tylko kupić kamee, ale także wyretuszować zdjęcia, co jest bardzo przydatną usługą, zwłaszcza jeśli są to czarno-białe zdjęcia, pogorszone przez upływ lat.

Podczas gdy ci ludzie nie będą mogli być obecni podczas pozowania obrączki, będą symbolicznie towarzyszyć Ci w tym pięknym szczególe i będzie to kawałek biżuterii, który możesz cenić wraz z okularami ślubnymi i aktem ślubu, wśród innych pamiątek z Twojego wielkiego dnia.

Przewiń do góry