Tabare Photography

Niezależnie od tego, czy planujecie kościelną lub cywilną ceremonię wręczenia obrączek, czy też po prostu chcecie mieć symboliczną ceremonię, rytuał sadzenia jest zawsze bardzo mile widziany. Podobnie jak czerwona nitka, ceremonia świec czy wiązanie rąk, obrzęd ten ma określoną strukturę, choć może być spersonalizowany zwrotami miłosnymi lub modlitwami zgodnie z życzeniami pary.Jeśli więc podoba Ci się ten pomysł na przypieczętowanie wymiany złotego pierścionka, nie przegap żadnego z poniższych szczegółów.

Co składa się na

Małżeństwo Hector & Daniela

Sadzenie drzewa odnosi się do korzenie związku i jego dalszy rozwój Z jednej strony przez ziemię, która jest podstawą, na której utrzymuje się miłość, natomiast woda reprezentuje opiekę, która jest niezbędna, aby mogła ona dalej rosnąć.

Chociaż nie ma protokołu, najczęściej sadzi się małą sadzonkę w doniczce, aby następnie przesadzić ją do ogrodu lub pobliskiego parku. Istnieje jednak również opcja, aby zdecydować się na posadzenie swojego drzewka w ikonicznym miejscu i/lub w miejscu, które możecie często odwiedzać. Na przykład, jeśli wzniesiecie swoje drzewko ślubne na znanym polu, wtedy nie będziecie mieli problemu z powracaniem tam tak często, jak tylko zechcecie. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie małego rytuału przy każdym z Waszych drzewek ślubnych.ich rocznice.

Kilka uwag

Yeimmy Velasquez

Oprócz doniczki potrzebne będą dwa pojemniki z wodą, ziemia, małe łopaty i stół, na którym można wszystko ustawić.Najlepiej, aby były one ustawione w taki sposób, że Twoi goście mają uprzywilejowany widok Dla samego drzewa mogą zasadzić nasiona, lub młode drzewko z już uformowanymi gałęziami. Zgodnie z tradycją, jeśli para nie mieszka jeszcze razem, zaleca się, aby każde z nich wniosło garść ziemi ze swojego domu, a następnie połączyło ją w jedno.

Ceremonia może być prowadzona przez członka rodziny Mogą również włączyć teksty, które znajdą w Internecie lub spersonalizować swoje własne z pięknymi frazami miłości do powiedzenia podczas sadzenia.

Chodzi o to, aby urzędnik krótko przedstawił, o co chodzi w ceremonii, a następnie panna młoda i pan młody składają przysięgę Na zakończenie urzędnik proponuje refleksję nad miłością i zobowiązaniem, jakie podjęli małżonkowie.

W których małżeństwa

D&M Photography

Sadzenie drzewa to emocjonalny i romantyczny obrzęd Jest jednak idealny, jeśli wybierasz się na dekorację ślubną w stylu country, bohemian lub hippie. Jest również bardzo odpowiedni, jeśli planujesz uroczystość eko lub jeśli chcesz nadać zrównoważony rozwój ważną rolę. Nie zapominaj, że drzewa pomagają w walce ze zmianami klimatycznymi poprzez pochłanianie szkodliwego nadmiaru dwutlenku węgla z atmosfery.CO2 obecnego w atmosferze, a także zapachów, gazów zanieczyszczających i szkodliwych cząstek w powietrzu, które zatrzymuje w swoich liściach i korze.

Przeciwdziałają one również utracie gatunków poprzez sadzenie i zapewniają społecznościom źródła utrzymania, osiągając długoterminowy zrównoważony rozwój ekonomiczny i środowiskowy. Za wszystko, co to oznacza, najlepszym miejscem na tę uroczystość jest miejsce na świeżym powietrzu niezależnie od tego, czy jest to las, działka czy ogród.

A jeśli oprócz opaski małżeńskiej chcą podaruj swoim gościom doraźną pamiątkę jako prezent Alternatywnie, jeśli chcesz zastąpić tradycyjną książkę z podpisami, możesz wybrać torby z nasionami ziół lub małymi roślinami, takimi jak sukulenty i kaktusy, lub zdecydować się na drzewo z odciskami dłoni, aby wszystko miało związek.

Kontynuując ten pomysł, wybierz zielony jako główny kolor dekoracji ślubnych i baw się niektórymi elementami związanymi z drzewami. Na przykład, użyj pni drzew i rustykalnych doniczek, wśród innych dekoracji ślubnych, aby umieścić kwiaty, świece lub ustawić plan siedzeń. Są to małe szczegóły, które twoi goście docenią.

Przewiń do góry