Co mówić, a czego nie mówić w mowie drużby

Studio Migliassi

Na stronie przemówienia na ślubach Najlepszy człowiek, ojciec lub ktoś bardzo bliski i drogi pannie młodej, który dedykuje kilka słów nowożeńcom, jest jednym z najbardziej widocznych i ważnych. A ponieważ ślub jest uroczystym i emocjonalnym momentem, a mówienie publicznie nie zawsze jest łatwe, dziś zostawiamy cię z kilkoma przydatnymi wskazówkami, aby wiedzieć, co robić i mówić w tak znaczącym momencie:

  • Nie zapomnij się przedstawić i podziękować Dla dobrego przemówienia i mieć empatię gości, nawet jeśli znasz wielu z nich, to jest uprzejmy przedstawić się, skomentować swój związek z panną młodą i panem młodym i podziękować gościom za ich obecność i firmę w tak szczególnym dniu. Czego nie robić: Zacznij mówić o sobie, lub powiedzieć rzeczy o pannie młodej i pana młodego w sposób egotyczny bez podejmowania gości empatii i integracji; znacznie mniej jest w staniepijaństwo.

Bernardo & Cecilia

  • Bądź sobą Jeśli jesteś ojcem panny młodej, pewien ton powagi jest oczekiwany w swoim przemówieniu, ale nie pchaj się poza to, co jest konieczne, aby mówić w elegancki i mierzony sposób, będąc sobą.Czego nie robić: zrobić wymuszone, nie na miejscu żarty, ale także być zbyt poważne, jeśli twoja postać jest znana jako żartowniś i żartowniś.Znajdź środek, gdzie można byćspontaniczność.
  • Niektóre konta anegdota lub opowieść nie za długi, który pomoże gościom poznać bliższy aspekt Pary Młodej, który oddaje istotę ich miłości lub coś, co sprawiło, że widać było, że idą razem do szczęścia. Można też mówić o niektórych cechach ich osobno. czego nie robić: opowiadać o niedyskrecjach, mówić o byłych, negatywnych lub raniących "banerach". To nie jest czas na wyrównywanie rachunków.ale żeby podzielić się dobrymi życzeniami i błogosławieństwami.

Over Paper

  • Wygłosić krótkie przemówienie dedykowane Panu Młodemu. Idealna długość to 2 do 3 minut i powinna dotyczyć tematu, który ich łączy, czyli powinnaś przejść do sedna sprawy, a nie owijać w bawełnę, do czego powinnaś ją zapisać i przećwiczyć wcześniej oraz przynieść kartkę z głównymi ideami na wypadek, gdybyś jej potrzebowała. Chodzi o to, aby zmotywować publiczność, a nie zanudzić ją i dać swoje wsparcie Parze Młodej.Czego nie robić: zbyt długo mówić, zejść z tematu, zacząćwyrazić swoją opinię na temat innych rzeczy lub stracić wątek, bo chce się za długo ciągnąć.

Przewiń do góry