Ekologiczny ślub: wszystko, co musisz wziąć pod uwagę przy jego organizacji

Ekologiczne małżeństwo nie tylko zrobi różnicę na planecie, ale pomoże wam podjąć odpowiedzialne i świadome decyzje jako para. Jeśli szukasz pomocy w posiadaniu ślubu zgodnego z twoimi wartościami, sprawdź ten artykuł i eBook z najlepszymi wskazówkami, jak zorganizować i cieszyć się ekologicznym ślubem .

  Pobierz tutaj eBook i zacznij organizować swój ekologiczny ślub

  Co to jest ślub ekologiczny?

  Koncepcje eko lub zrównoważone nie są tylko trendem, oznaczają styl życia, w którym modyfikujemy pewne nawyki lub zachowania, aby żyć bardziej przyjaźnie i odpowiedzialnie ze środowiskiem, mając na celu pozostawienie jak najmniejszej ilości odpadów podczas naszej obecności na ziemi. Ekologiczne małżeństwo nie tylko zmieni sytuację na naszej planecie, ale także wpłynie na środowisko.pomoże Wam w podejmowaniu odpowiedzialnych i świadomych decyzji jako para.

  Pojęcia te przenoszone są na wszystkie rodzaje działalności: diety, form transportu, zużycia energii, a nawet podczas organizacji małżeństwa.

  Ekologiczny lub zrównoważony ślub to uroczystość, w której para stara się ograniczyć wpływ przyjęcia lub wydarzenia na środowisko, biorąc pod uwagę każdy element, który należy uwzględnić przy organizacji wielkiego dnia. Od menu, centrum wydarzeń i dekoracji, po wygląd pary młodej, przyjęcia i prezenty.A jeśli zastanawiasz się jak zorganizować ekologiczne wesele? Oto kilka pomysłów.

  Korzyści z organizacji ekologicznego ślubu

  Domy leśne

  Ekologiczny ślub to okazja, by coś zmienić na wielu poziomach, nie tylko przyczyniając się do ochrony planety, ale przynosząc bezpośrednie korzyści Tobie i Twoim gościom.

  Z finansowego punktu widzenia będą mogli lepiej wykorzystać swój budżet, ponieważ dwa ważne klucze do zrównoważonego wesela to. ograniczyć i ponownie wykorzystać Osiągamy to poprzez unikanie produkowania odpadów, ponowne wykorzystanie elementów dekoracyjnych, a nawet kostiumów oraz wspieranie lokalnych producentów i przedsiębiorców. W ten sposób nie tylko wspieramy ekologiczną lub okrężną gospodarkę, ale również wywieramy wpływ na gości, którzy widząc nasze zainteresowanie organizacją imprezy odpowiedzialnej ekologicznie, będą mogli zacząć stosować niektóre z tych praktyk w swoim życiu.ich codzienne życie.

  Posiadanie ekologicznego ślubu sprawi również, że wydarzenie będzie wyjątkowe i niezapomniane.Posiadanie świadomego ekologicznie ślubu z pewnością będzie przesłaniem, które wszyscy zapamiętają na długie lata.Podjęcie tej decyzji zmusza Cię do zwrócenia uwagi na więcej szczegółów i uzyskania większej kreatywności, więc będziesz o wiele bardziej większe zaangażowanie w planowanie imprezy Dzięki temu będzie on odzwierciedlał Twoją osobowość, a nie tylko zwykły ślub.

  Zrównoważony ślub pozwoli im uniknąć rozproszenia uwagi i skupić się na tym, co naprawdę ważne. : miłości i Waszych bliskich, którzy towarzyszą Wam w tym wielkim dniu.

  Miejsce

  Mój ślub

  Czy chcesz zmniejszyć ślad węglowy swojego małżeństwa? Miejsce, w którym zdecydujesz się zorganizować swoją ceremonię lub przyjęcie, będzie kluczowe w określeniu, czy będzie ono ekologiczne, czy nie.

  Według książki "The Green Bride Guide" przyjęcie weselne wytwarza średnio 200 kg odpadów i 63 tony CO2 Dlatego przed wyborem centrum eventowego należy zadać wiele pytań, aby znaleźć takie, które kocha planetę tak samo jak Ty, a Twoim jedynym zmartwieniem jest dobry czas i zabawa, bez martwienia się o recykling na koniec dnia.

  Dzisiejsze pary cenią sobie kontakt z naturą i decydują się na otaczanie się wyjątkowym, zielonym otoczeniem. Zdecydowanie się na ślub w ciągu dnia w plenerze to świetny sposób na zaoszczędzenie energii podczas Waszego wydarzenia. Będziecie mogli wykorzystać maksymalną ilość naturalnego światła, nie potrzebując dodatkowego oświetlenia przez większą część uroczystości. A nie ma to jak naturalne światło, aby w pełni wykorzystać dzień ślubu.lepsze zdjęcia, zwłaszcza o zachodzie słońca.

  Impreza plenerowa pozwoli im również na stworzenie różnych klimatów. Będziesz mieć miejsca do zabawy dla dzieci, miejsca do odpoczynku pod drzewami i niesamowite możliwości fotograficzne, a wszystko to w otoczeniu przyrody. Ponadto, będąc na ślubie w plenerze, potrzeba dekoracji miejsca jest znacznie ograniczona.

  Zielone przyjęcia małżeńskie

  SaveTheDate

  Jednym z bezpośrednich sposobów na zmniejszenie wpływu Twojej imprezy na środowisko jest wybranie przyjaznej dla środowiska alternatywy dla tradycyjnych przyjęć weselnych. Produkcja papieru wymaga nie tylko wycięcia milionów drzew, ale także dużych ilości wody, dlatego tak ważne jest użycie najlepszego papieru na Twoją imprezę. musimy wybrać opcje zrównoważone Papier z recyklingu lub wielokrotnego użytku jest łatwo dostępny i istnieje wielu dostawców i drukarni, którzy pracują z papierem z recyklingu i bezkwasowym.

  Jeśli chcesz zdecydować się na mniej tradycyjną opcję, istnieją dostawcy pracujący z papierami czerpanymi Nie tylko poddają papier recyklingowi, ale także barwią go naturalnymi tuszami i dodają detale, takie jak płatki kwiatów i suszone liście, aby każde zaproszenie było całkowicie wyjątkowe. Mogą to być też papiery nasienne, które są biodegradowalne i kompostowalne, a jeśli potniesz je na małe kawałki i zasadzisz, wyrosną z nich kwiaty lub warzywa.

  Zaproszenia ślubne online

  Jeśli zależy Wam na wersji, która zdecydowanie nie pozostawia fizycznego śladu, możecie wysłać swoje cyfrowe przyjęcia weselne mailem i zrobić stronę internetową ślubu, na której znajdą się wszystkie istotne informacje o wydarzeniu, takie jak lokalizacja, lista pary młodej, informacje o strojach, playlista na przyjęcie i potwierdzenie specjalnego menu.

  Ale przyjęcia nie są jedynym elementem papeterii, który może sprawić, że Wasz ślub będzie bardziej zrównoważony: kartki z podziękowaniami dla gości, listy gości, menu, itp. To wszystko są okazje, aby zdecydować się na ekologiczne alternatywy.

  Zrównoważone menu weselne

  Wymyślenie ekologicznych pomysłów na menu weselne nie jest wcale takie trudne.Może być o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.Wybierz firmę cateringową lub centrum eventowe, które współpracuje z lokalnych producentów i mają sezonowe menu To znacznie zmniejsza ślad węglowy żywności, ponieważ nie musi być ona transportowana z daleka i jest produkowana zgodnie z porami roku bez wymuszania na naturze. Im bardziej lokalnie, tym mniejszy ślad węglowy.

  Ważne jest, aby zawsze mieć alternatywy wegetariańskie i wegańskie. Istnieje mit, że wegetarianie jedzą tylko sałatki, więc twoi goście mogą być głodni, ale nic bardziej mylnego. Nie trzeba się komplikować, istnieją setki wegańskich i/lub wegetariańskich opcji, którymi możesz zaskoczyć swoich gości. Zintegruj nowe smaki z menu za pomocą takich alternatyw jak risotto, quiches, makarony, pieczone warzywa, falafel i inne, aby pozwolić gościom cieszyć się smakiem twoich potraw.goście dotknięci różnorodność smaków, które można znaleźć w ekologicznym menu .

  Mogą stosować te same kryteria przy wyborze wina ze zrównoważoną alternatywą. W Chile istnieje wiele opcji winnic, które produkują wina organiczne, naturalne lub biodynamiczne.

  Last but not least, unikać odpadów Jest to jedno z głównych zanieczyszczeń związanych z żywnością i duży problem w skali globalnej, dlatego ważne jest, aby spróbować uniknąć lub ograniczyć je w dniu ślubu. Każde duże wydarzenie będzie generować resztki i odpady, ale przypadek menu bufetowego nie jest najlepszym rozwiązaniem. Resztki gromadzą się na tacach, wyglądając coraz mniej apetycznie i zostaną wyrzucone do kosza.śmieci po zakończeniu imprezy.

  Dekoracje i detale ślubne

  Petite Casa Zucca Weddings

  Dekoracje ślubne są jednym z elementów, które zazwyczaj generują najwięcej odpadów i śmieci, często wykorzystuje się w nich elementy, które nie nadają się ani do recyklingu, ani do ponownego wykorzystania, więc jedyne co czeka je po zakończeniu imprezy to trafienie prosto do kosza na śmieci.

  Szukaj dostawców zobowiązanych do stosowania produktów przyjaznych dla środowiska. i ze zrównoważonym i świadomym sposobem pracy, zawsze będzie to opcja, która zapewni Ci spokój ducha zarówno dlatego, że będziesz mógł zaufać profesjonalistom, którzy są ekspertami w tej dziedzinie, jak i dlatego, że będziesz mógł mieć wystrój, który jest zgodny z Twoimi zasadami.

  Kreatywność

  Teraz, jeśli jesteś kreatywną parą i dobrą w rzemiośle, zrób własne dekoracje ślubne Ma kilka korzyści: zaoszczędzisz pieniądze, będzie niezwykle spersonalizowany, będziesz mógł go ponownie wykorzystać lub przekazać, a także wygenerujesz chwilę, aby podzielić się ze swoim partnerem, rodziną lub przyjaciółmi.Wszystkie ręce są przydatne do tworzenia girland z tkanin z recyklingu, łapaczy snów, wieszania butelek jako wazonów na drzewach lub innych szczegółów do dekoracji.Upewnij się, że są trwałe, aby móc je przekazać pomałżeństwo lub zachować go na następne wakacje.

  Aranżacje kwiatowe są jednym z pierwszych pomysłów, które przychodzą do głowy, gdy zadajemy sobie pytanie, jak udekorować prosty ślub lub duże wesele, ale świeżo ścięte świeże rośliny nie są najlepszą alternatywą, jeśli szukasz "zielonej" opcji. Rozważ kwiaty lub rośliny w doniczkach, mogą być proste jak westalki lub eleganckie jak orchidee. Inną opcją są zioła.Aromatyczne zioła, takie jak mięta czy bazylia, które nie tylko nadadzą Twojemu weselu inny wygląd, ale także wypełnią atmosferę niesamowitym aromatem. Możesz zrobić z nimi duży ogród po imprezie lub dać je w prezencie swoim gościom.

  Na koniec, jeśli masz zamiar wybrać świeże kwiaty, lepiej wybrać odmianę lokalną i sezonową Współpracuj z małymi hodowcami, aby zaopatrzyć się w kwiaty, zmniejszy to Twój ślad węglowy i możesz nawet zaoszczędzić część budżetu kupując bezpośrednio od dostawcy. Pod koniec imprezy goście mogą zabrać kwiaty do domu jako prezent lub przekazać je do lokalnego szpitala.

  Moda ślubna i stylizacja panny młodej

  Aby uzyskać wygląd cruelty free istnieje kilka alternatywnych rozwiązań Pierwszą rzeczą jest to, aby starać się wybierać naturalne tkaniny. Len i bawełna organiczna będą idealne na ślub dzienny w słońcu lub wieczorny, ponieważ są chłodne i lekkie.

  Dla wyglądu pana młodego: Wybierz garnitur w kolorze, który możesz założyć ponownie później. Zapomnij o dodatkach, które będziesz nosił tylko tego dnia, chodzi o to, że na co dzień możesz nosić osobno marynarkę, koszulę, spodnie i buty.

  Do stylizacji panny młodej: najbardziej ekologiczną opcją jest użycie zabytkowej sukni i zmodernizować go do swojego gustu, ale jeśli chcesz coś zdecydowanie bardziej nowoczesnego można zdecydować się na wynajem sukni lub kupić nowoczesny używany.Pozwoli to uniknąć nadmiernych wydatków i zanieczyszczeń z produkcją nowej sukni.Jeśli planujesz mały ślub i szukasz prostych sukien ślubnych, można kupić kilkaneutralny projekt lub zlecić wykonanie niestandardowej sukni, ale z eleganckim i uniwersalnym wzorem, który można nosić jeszcze wiele razy po swoim wielkim wydarzeniu.

  W kwestii makijażu, dziś jest wiele wizażystów, którzy pracują wyłącznie z produktami cruelty-free i/lub wegańskimi . ale co to znaczy cruelty free? Istnieje szeroki wybór krajowych i międzynarodowych marek kosmetyków do makijażu i ekologii, o różnej jakości i cenach, rozwiewając wszelkie mity na ich temat.

  Upominki dla gości

  Tremun Chile

  Organizując zwykłe wesele, ślub cywilny czy dużą imprezę, są elementy, których nie powinno zabraknąć, a jednym z nich są prezenty dla gości. Jak nie generować dodatkowych odpadów podczas naszej imprezy? Zadbanie o to, aby goście zabrali ze sobą pamiątkę z Waszego ślubu, a nie leżała ona na stole pod koniec imprezy. W tym celu warto skorzystać z trzech kluczy: że mogą się nim cieszyć, że ma ładunek emocjonalny, że jest użyteczny .

  Coś prostego i docenianego przez wszystkich to jadalne alternatywy. Tkaninowa torba z czekoladkami, cukierkami lub ciasteczkami to idealny prezent, aby cieszyć się słodkim akcentem w drodze do domu lub następnego ranka, aby odzyskać energię po ślubie.

  Znaczący i emocjonalny prezent może być doskonałym pomysłem na wygenerowanie wspomnień. Użyj natychmiastowych maszyn do robienia zdjęć lub budek fotograficznych, aby uwiecznić chwile z rodziną i przyjaciółmi.

  Czy istnieją jakieś ekologiczne produkty, które przewyższają prawdziwą roślinę? Jakiś czas temu rośliny i sukulenty stały się modne również jako zrównoważony prezent, który przetrwa więcej niż kilka dni po ślubie.

  Więcej pomysłów do rozważenia

  Matías Leiton Fotografie

  Wyrzucanie ryżu i kolorowego papieru również szkodzi środowisku i może nawet narazić na kłopoty w kościele lub centrum eventowym, które z reguły nie przepada za zaśmiecaniem.

  Dlaczego nie zdecydować się na naturalną mieszankę z płatków kwiatów, lawendy, niektórych świeżych ziół i małych kwiatów. Jest to kolorowa, ekologiczna opcja Możesz je rozdać gościom w stożkach z papieru kraftowego lub zostawić dwa duże kosze przy wejściu do ośrodka dla wszystkich gości, aby złapać garść przed wyjściem, aby uruchomić, pozdrowić i uczcić parę młodą.

  Ślad węglowy

  Istnieje kilka korzyści z podróżowania gości w wynajętych vanach lub autobusach Impreza to świetna okazja, aby bawić się bez martwienia się o to, kto będzie wyznaczonym kierowcą, a dodatkowo nie wszyscy przyjeżdżają osobnymi samochodami, co generowałoby zanieczyszczające gazy, które można zaoszczędzić w bardzo prosty sposób.

  Jeśli wszystkie powyższe środki nie wystarczą, możesz dodać inną ceremonię i zasadzić drzewo jako symbol swojej miłości i zaangażowania, aby spróbować zostawić planetę lepszą niż ją znalazłeś.

  Uczynienie swojego małżeństwa w 100% ekologicznym może wydawać się niemożliwe, ale dzięki przygotowaniu, kreatywności, planowaniu i przede wszystkim chęciom, może być doskonałym wyzwaniem do rozpoczęcia wspólnego życia, które może zmienić wasze życie i życie tych, których kochacie.

  >> Zapoznaj się z ebookiem tutaj

  Przewiń do góry