Biżuteria Natalia Skewes

Pierścionek zaręczynowy oznacza ważny krok w związku, dlatego powinien być wybrany ze szczególną starannością.

Istnieje jednak kilka elementów, które należy ocenić, takich jak metal, wzór, rodzaj ramy, dżetów i znaczenie kamieni w pierścionkach zaręczynowych .

Ponieważ jest to klejnot o emocjonalnym znaczeniu, żaden szczegół nie może być pozostawiony przypadkowi.

Początek tradycji

Claf Goldsmith

Już w 2800 roku p.n.e. starożytni Egipcjanie używali obrączek w swoich obrzędach ślubnych, ponieważ dla nich koło reprezentowało doskonałą figurę bez początku i końca, a więc nieskończoną miłość. Hebrajczycy przyjęli ten zwyczaj około 1500 roku p.n.e., Grecy go rozpowszechnili, a po latach podjęli go Rzymianie.

W ten sposób tradycja dotarła do świata chrześcijańskiego i to właśnie w IX wieku papież Mikołaj I ustanowił znaczenie pierścionka zaręczynowego dekretując, że. wręczenie pierścienia pannie młodej było oficjalną deklaracją zawarcia małżeństwa. .

Według historii pierwszy pierścionek zaręczynowy podarował arcyksiążę austriacki Maksymilian w 1477 roku księżnej Marii-Burgundzkiej - był to złoty klejnot z diamentami.

Ale innym emblematycznym pierścieniem był ten podarowany przez Napoleona Bonaparte jego narzeczonej Józefinie w 1796 roku, pierścień z szafirem i diamentem ustawionym w kształcie serca.

Czy ten niebieski kamień krył w sobie jakieś znaczenie, czy ten półprzezroczysty? Choć niektóre są bardziej popularne od innych, prawda jest taka, że wszystkie kamienie mają specjalną koncepcję .

Dlaczego ważne jest, aby wiedzieć

Biżuteria Torrealba

Znaczenie kamieni w pierścionkach to jeszcze jeden czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze biżuterii dla ukochanej osoby. I poza wyborem metalu (złoto, srebro itp.), to właśnie kamienie szlachetne będą bohaterem pierścionka zaręczynowego.

Na pierwszy rzut oka, kolor jest pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok, czy jest to rubin lub akwamaryn, ale kiedy kopać trochę głębiej, okaże się, że znaczenie kamieni szlachetnych i półszlachetnych może być czynnikiem decydującym o wyborze jednego lub drugiego.

Dowiedz się, co oznaczają kamienie na pierścionku zaręczynowym poniżej .

Diament

Biżuteria Ibáñez

Diament jest kamieniem par excellence dla engagement rings. Jako jeden z najtwardszych i najczystszych w naturze, symbolizuje wierność i siłę miłości. W rzeczywistości starożytni Grecy nazywali go "adamas", co oznacza niezwyciężony lub niezniszczalny.

Ale blask diamentu jest również związany z biciem serca i w tym sensie im jaśniejszy diament, tym większa i intensywniejsza więź między nimi.

Szafir

Biżuteria Diez

Głęboki niebieski kolor, szafir jest kamieniem szlachetnym, który symbolizuje lojalność i szczerość, dwie z podstawowych cech, jeśli chodzi o wykuwanie zaangażowania.

Jednak na poziomie duchowym szafir jest również związany z mądrością, pokojem i przebudzeniem świadomości.

A więc, szafirowy pierścionek zaręczynowy ma potężne znaczenie zarówno na poziomie osobistym, jak i pary.

Rubin

Biżuteria Ibáñez

Starożytne kultury uważały rubin za "kamień słońca", ponieważ reprezentował on ogień i wewnętrzną siłę, ze względu na swój charakterystyczny czerwony kolor.

I to samo znaczenie przenosi się na pierścionek zaręczynowy, ponieważ jest on kamień związany z pasją Rubin pobudza również pozytywność i zwiększa libido.

Esmeralda

Joya.ltda

Kolejnym ulubionym kamieniem do pierścionków zaręczynowych jest szmaragd. którego znaczenie związane jest z równowagą, cierpliwością i dobrymi energiami.

Jest identyfikowany przez swój głęboki zielony kolor, a wśród innych właściwości, szmaragd jest związany od starożytnych cywilizacji z nieśmiertelnością, płodnością i obfitością.

Akwamaryna

Biżuteria Natalia Skewes

Kamień o kolorze morza przekazuje energię związaną z wrażliwością, harmonią, empatią i jasnością umysłu.

Z tego samego powodu, pierścionek zaręczynowy z akwamarynem jest idealny dla par szukających spokoju i wyciszenia w swoim związku i charakteryzuje się bladym niebiesko-zielonym kolorem.

Morganita

Eklektik Chile

Jest znany jako kamień boskiej miłości. Promuje poczucie własnej wartości i pomaga wzmocnić więzi par poprzez komunikację, tolerancję i zaufanie.

Wśród kamieni o znaczeniu miłosnym, ten półszlachetny kamień jest uważany za przyciągający bratnie dusze i utrwalający prawdziwą miłość. A ze względu na swój różowy kolor, morganit stał się coraz bardziej widoczny w pierścionkach zaręczynowych.

Ametyst

Biżuteria Pilo

Ametyst to fioletowa odmiana kwarcu, która charakteryzuje się właściwościami energetycznymi i relaksacyjnymi, a jej znaczenie związane jest z duchowością i wewnętrznym spokojem.

Jest to najcenniejsza odmiana kwarcu Kolor może być bardziej lawendowy lub fioletowy, w zależności od ilości żelaza w jego składzie.

Niezależnie od tego, czy są to pierścionki z małymi czy dużymi kamieniami, jednego rodzaju czy kombinacji, ważne jest, aby znać znaczenie, które się za nimi kryje. Dzięki temu będziesz wiedział dokładnie, co dajesz, a Twój partner będzie zachwycony, wiedząc, dlaczego dokonałeś wyboru.

Pomagamy znaleźć odpowiednie obrączki i biżuterię na ślub Zapytaj o informacje i ceny w pobliskich firmach jubilerskich Zapytaj o ceny
Przewiń do góry