Przed "I do" prawdopodobnie znasz lub masz przynajmniej wyobrażenie o długiej liście rzeczy, które należy przygotować przed ślubem, od dekoracji ślubnych do menu, od aranżacji kwiatowych do miłosnych fraz, które wypowiecie jako para przy ołtarzu. Jednak pierścionki zaręczynowe to kolejne podstawowe zadanie, ponieważ jest to początkowy i ostateczny symbol związku, który para będzie miała przed ślubem.małżeństwo oznacza.

Ale jakie są rodzaje cięć istnieją? Jak wybrać? Szlif diamentu odnosi się konkretnie do cięcia, które jest podane do kamienia i to, ostatecznie, jest to, co decyduje o jego ostatecznym wyglądzie. Być może nie miałeś pojęcia, że istnieje cały wszechświat za cięcia pierścienia i że, w zależności od niego, pierścień będzie iskrzyć więcej lub mniej.

Zwróć uwagę na poniższe wskazówki, aby wybrać fason, który najbardziej Ci się podoba.

Okrągłe cięcie

Jest to klasyczny szlif diamentowy To fason, który czy to na złotych obrączkach, czy nawet srebrnych pierścionkach, prezentuje się znakomicie, ze względu na swój tradycyjny styl. Posiada on od 57 do 58 fasetek.

Cięcie księżniczki

Bardzo elegancki i nieco bardziej imponujący niż okrągły szlif, ponieważ błyszczy się jasno dzięki nieobciętym rogom Ma zwykle 75 fasetek i jest też jednym z najpopularniejszych wśród poszukiwaczy pierścionków zaręczynowych.

Promieniste cięcie

Z prostymi wierzchołkami i ściętymi rogami Promienny fason zawsze będzie olśniewał swoim blaskiem, jak sama nazwa mówi, prawda?

Szmaragdowe cięcie

Jest to prostokątne cięcie, które w swojej najbardziej płaskiej części pozwala na uzyskanie różnych kształtów Pierścionek, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, gdyż jego rozmiar jest zazwyczaj znacznie większy od pozostałych fasonów.

Marquise Court

Jego nazwa pochodzi od legendy o Markizie de Pompadour, w której ona Król Słońca chciał uwiecznić uśmiech markizy w tej rzeźbie. Zawiera 56 fasetek i jest szlifem, który naprawdę wygląda jak królewski.

Owalne cięcie

Liczba fasetek musi wynosić 65, a to jest cięcie, które stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Jego owalny kształt modyfikuje blask diamentu, czyniąc go znacznie jaśniejszym.

Gruszkowe cięcie

Przypomina łzę Jest to połączenie szlifu okrągłego i szlifu markizowego, a także jeden z najbardziej oryginalnych wśród pozostałych wariantów.

Nacięcie serca

Nazwa mówi wszystko i jest to najbardziej romantyczny fason ze wszystkich. Dużo prezentów na Walentynki i jest zazwyczaj nieco tańsza, więc nie będzie trudno znaleźć tanie obrączki z takim szlifem.

Posiadanie tego przewodnika pod ręką znacznie ułatwi podjęcie decyzji między ogromną różnorodnością dostępnych obrączek.Prawdą jest, że rynek jest coraz większy, więc sugeruje się, aby być bardzo skrupulatnym przed podjęciem decyzji; nie zapominaj, że jest to znacznie bardziej skomplikowane zadanie niż wybór ozdób ślubnych lub nawet decydowanie o tym, jaką fryzurę ślubną nosić tego dnia, ale pamiętaj: niemożliwe, nigdy.Mamy nadzieję, że będzieszMam nadzieję, że porady okazały się przydatne i że Twoja propozycja ślubu będzie najbardziej pamiętna ze wszystkich.

Pomagamy Ci znaleźć odpowiednie obrączki i biżuterię na Twój ślub Poproś o informacje i ceny od firm jubilerskich znajdujących się w pobliżu Poproś o ceny teraz
Przewiń do góry